12. Jūlijs 2016 /NR. 28 (931)
Skaidrojumi. Viedokļi
Lietas dalībnieku tiesības iepazīties ar lietas materiāliem administratīvajā procesā
3
LL.M.
Artūrs Spīgulis
zvērinātu advokātu biroja “Spīgulis & Kukainis” partneris 

No Informācijas atklātības likumā noteiktā likuma mērķa izriet vispārējais princips – personas tiesības iegūt informāciju ir neierobežotas, ciktāl likumdevējs nav šīs tiesības ierobežojis. Tomēr praksē administratīvā procesa dalībnieki – iestāde un indivīds – atrodas nevienlīdzīgā stāvoklī, jo iestādei parasti ir izņēmuma tiesības piekļūt visiem lietas materiāliem, savukārt ierobežojums iepazīties ar noteiktiem lietas materiāliem parasti tiek noteikts indivīdam. Šādā veidā netiek nodrošināta procesa dalībnieku procesuālā līdztiesība. Šajā rakstā aplūkots normatīvais regulējums par informācijas klasificēšanu par ierobežotas pieejamības informāciju, klasificēšanas nosacījumi un tās problemātika saistībā ar lietas dalībnieku tiesībām iepazīties ar lietas materiāliem administratīvajā procesā gan iestādē, gan tiesā. Šāda pārskata rezultātā tiek sniegti arī ierosinājumi konstatēto trūkumu novēršanai.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Kārlis
13. Jūlijs 2016 / 15:51
0
ATBILDĒT
Ļoti apšaubāmi, ka advokātam varētu uzticēt ierobežotas pieejamības informāciju, kuru tas neatklās klientam: 1) var ļoti strīdēties par mūsu advokātu godaprātu, 2) APL pārstāvību var īstenot arī ne-advokāts un 3) drīzāk pašai personai vajadzētu parakstīties par neizpaušanu.
Eksperts
13. Jūlijs 2016 / 12:35
1
ATBILDĒT
Godātais autors ir atsaucies uz šādu apgalvojumu: "Līdzsvars tiek rasts, dodot lietas dalībniekam iespēju iepazīties ar visiem tiem lietas materiāliem, kuriem nav noteikts ierobežotas pieejamības statuss, un tādā veidā netiekot pārkāptas personas tiesības uz aizstāvību. Tiesības uz aizstāvību netiek pārkāptas arī tāpēc, ka tiesa, skatot lietu pēc būtības, vērtē arī tos lietas materiālus, kuri satur ierobežotas pieejamības informāciju un ar kuriem pieteicējam nebija tiesību iepazīties." Manuprāt, tāds apgalvojums raksturo totalitāru valsti, kā arī var būt ideāla augsne tiesas patvaļai, tiesas nekompetences slēpšanai un korupcijai tiesā. Žēl, ka godātais autors nav analizējis minēto apgalvojumu. Cerēsim, ka tas noteikti notiks godātā autora nākamajā rakstā.
govs > Eksperts
14. Jūlijs 2016 / 23:04
0
ATBILDĒT
Rezultātā tiesa spriedumā norāda, ka lieta izspriesta uz pierādījumu, kuri ir slepeni un kurus spriedumā nevar minēt.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
3
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties