19. Jūlijs 2016 /NR. 29 (932)
Skaidrojumi. Viedokļi
Ielas kā publiskas lietas lietošanas tiesību un pamattiesību mijiedarbība
11
LL.M (Kiel), summa cum laude
Laura Jambuševa
 

Autore jau iepriekš "Jurista Vārdā" ir publicējusi rakstus par ielas kā publiskas lietas statusu un tās parasto, kā arī sevišķo lietošanu. Savukārt šis, tēmu noslēdzošais, raksts ir veltīts ielas lietošanas tiesību un pamattiesību savstarpējās mijiedarbības analīzei.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
11 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
21. Jūlijs 2016 / 17:34
0
ATBILDĒT
Latvijas būvnormatīvā par dzīvojamajām mājām ir nostiprināts jēdziens „publiskās telpas" (publiskas telpas – dzīvojamā ēkā iebūvētas veikalu, darbnīcu, biroju un līdzīgas nozīmes telpas), „publiskās ēkas" (Dzīvojamo ēku apkures un ventilācijas sistēmas projektē saskaņā ar normatīvajiem aktiem par dzīvojamo un publisko ēku apkures un ventilācijas sistēmām.).
Attiecībā uz publiskajiem namiem valodnieki gan ir izšķīrušies par svešvārda „bordelis" lietošanu, laikam tāpēc Tauta publisko pieejamos Saeimas un Valdības namus šad tad dēvē par „borģeli".
Savukārt jēdziens „Sabiedriski nozīmīga būve" nav paticies likumdevējam, un tas ir dzēsts no Vispārīgajiem būvnoteikumiem.
Tā kā attiecībā uz Autores lietoto terminoloģiju Seskim nav iebildumu (kas absolūti ir šausmīgi svarīgi)!
Ar mūsu valsts tiesību sistēmu vācu
20. Jūlijs 2016 / 12:57
2
ATBILDĒT
jēdziens "publiska lieta" nav saderīgs, tādēļ tas arī nav nostiprināts nevienā normatīvajā aktā. Šāds burtiski pārtulkots vārdu salikums maldina par tā saturu, jo, pirmkārt, liek domāt par lietas piederību. Lai izvairītos no putras, Latvijā tā vietā būtu jālieto jēdziens "SABIEDRISKA VIETA".
Lietu tiesības (īpašums, valdījums, servitūti u.c.) Latvijā ir un paliek privāttiesības un tās vienkop noregulētas Civīllikumā. Publiskās tiesības Latvijā var noteikt lietu izmantošanas kārtību, nevis to piederību. Tā kā sabiedriskas vietas statuss var būt noteikts nevien valsts un pašvaldības, bet arī privātpersonu nekustamajam īpašumam, lietot vārdu salikumu “publiska lieta” Latvijā nebūtu itin nekāda pamata.
(par vācu un latviešu publisko lietu tiesību atšķirībām sīkāk: Hanss Jirgens Vildbergs, Valdis Krasts “Salīdzinošās administratīvās tiesības. Lietas un risinājumi” EuroFaculty, 2002., Rīga, 291. - 306.lpp.).
Jurčiks > Ar mūsu valsts tiesību sistēmu vācu
21. Jūlijs 2016 / 09:01
0
ATBILDĒT
Tak kāda starpība - publiska vai sabiedriska. No tā nemainās NEKAS... Kaut man būtu jūsu problēmas...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 8
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties