25. Oktobris 2016 /NR. 43 (946)
Akadēmiskā dzīve
ELSA Latvia jau astoņpadsmito reizi izsludina gada lielāko izaicinājumu
2

Ir oktobris un tradicionāli Eiropas Tiesību studentu asociācija Latvijā (ELSA Latvia) izsludina Kārļa Dišlera konstitucionālās tiesas procesa izspēli. Šogad izspēle notiks svētku noskaņās – kā nekā, tā norisināsies jau astoņpadsmito gadu un nu, sasniedzot pilngadību, vēl vairāk kā jebkad ir nostiprinājusi savu pozīciju kā labākais veids zināšanu, argumentācijas prasmju un prāta veiklības pārbaudei aktuālo un problemātisko konstitucionālo tiesību jautājumos.

Tiesas procesa izspēles ir reālu tiesas procesu inscenējumi, kas norisinās sacensību formā. Tās piedāvā iespēju topošajiem juristiem jau studiju laikā izjust tiesas procesa garu un iegūt reālos tiesas procesos nepieciešamo pieredzi un iemaņas, kā arī nozīmīgus kontaktus, kas ir neatņemama veiksmīgas jurista karjeras sastāvdaļa. Daudzi darba devēji tiesību jomā par vienu no galvenajiem kritērijiem jauno darbinieku atlasē uzskata panākumus tiesas procesa izspēlēs. Vairāki šobrīd veiksmīgi praktizējoši juristi savu karjeru ir sākuši tieši pēc veiksmīgas dalības tiesas procesa izspēlēs. Jāuzsver, ka K. Dišlera konstitucionālo tiesību tiesas procesa izspēle ir uzskatāma par šobrīd prestižāko un tradīcijām bagātāko nacionālā mēroga tiesas procesa izspēli, kas daudziem studentiem paver ceļu uz dalību starptautiskajās izspēlēs un kuru katru gadu tiesā izcili Latvijas tiesneši. Kā vienmēr, arī šogad izspēles fināls norisināsies Latvijas Republikas Satversmes tiesas telpās – un sacensība, lai piedalītos šajā noslēguma cīņā, būs spraiga gan kāzusa risināšanas, gan mutvārdu daļas laikā!

Tiesu procesa izspēles kāzuss un nolikums pieejami "Jurista Vārda" mājaslapā www.juristavards.lv un ELSA Latvia interneta vietnē www.facebook.com/ELSALatvia. Lai piedalītos izspēlē, rakstveida kāzusa analīze līdz 2016. gada 25. novembra plkst. 23.59 jānosūta uz e-pastu elsa.latvija@gmail.com ar norādi "Konstitucionālo tiesību izspēle". Pirms tam – līdz 19. novembrim – iesūtāmi komandu pieteikumi. Savukārt izspēles mutiskā daļa risināsies Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē 2016. gada 3. decembrī.

Papildu informāciju var iegūt, rakstot ELSA Latvija viceprezidentei izspēļu jautājumos Dailai Strožai uz ELSA Latvija e-pastu elsa.latvija@gmail.com vai sazinoties ELSA Latvia Facebook lapā.

Izspēles kāzuss
Izspēles nolikums
Pieteikuma anketa
Avoti

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Meļņika M. ELSA Latvia jau astoņpadsmito reizi izsludina gada lielāko izaicinājumu. Jurista Vārds, 25.10.2016., Nr. 43 (946), 19.lpp.
patīk
drukāt
VISI RAKSTI 25. Oktobris 2016 /NR. 43 (946)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
atkal...?
25. Oktobris 2016 / 09:45
5
ATBILDĒT
Vai tiešam nav cits cilvēktiesību jautājums bez tiesībām uz reliģijas brīvību, ko studenti vārētu pētīt K.Dišlēra izspēles ietvaros un kas būtu aktuāls? Jau pērn bija ar reliģiju saistīts kāzuss...
savadāk teikts > atkal...?
22. Novembris 2016 / 09:48
0
ATBILDĒT
Vai atkal ELSA izspēlē dalībnieki un tiesneši ņirgāsies par kaut kādas konkrētas reliģijas pārstāvjiem tā kā pagājušajā gadā? "A just world in which there is respect for human dignity and cultural diversity"? Vai tiešām?
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties