20. Decembris 2016 /NR. 51 (954)
Numura tēma
Kā garantēt nekustamā īpašuma darījumu drošību
8

"Jurista Vārds" jau vairākkārt informējis par diskusijām, kas tieslietu nozarē norit ap iespējām novērst krāpniecību un nelegālu līdzekļu apriti darījumos ar nekustamajiem īpašumiem. Vairākus gadus kā risinājums tiek piedāvāta obligātas notariālās formas ieviešana šāda veida darījumu slēgšanai (šo pozīciju aktīvi pārstāv Zvērinātu notāru padome un Latvijas tiesību zinātnieki), tomēr šai idejai līdz šim nav rasts politisks atbalsts (tai skaitā arī šoruden, kad darbu bija beigusi attiecīgā darba grupa, TM un MK lēma par labu alternatīviem pasākumiem).

Turpinot sekot domu apmaiņai par nekustamo īpašumu darījumu jomas sakārtošanu, šajā laidienā publicējam informāciju par Tieslietu ministrijas vadītās darba grupas sagatavoto ziņojumu "Par darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem" (un vienu no diviem ziņojumā piedāvātajiem tālākās rīcības variantiem, kuru atbalstīja TM un MK), kā arī Saeimā šogad notikušās konferences1 materiālus (referentu ziņojumus, kuros aplūkotas nekustamo īpašumu darījumu problēmas un iespējamie risinājumi Latvijā un citās valstīs, notariālas formas prakse Igaunijā, Lietuvā, Vācijā u.c.), ko saviem lasītājiem bijām solījuši jau rudenī.

Tā kā Tieslietu ministrijai uzdots līdz 2017. gada 1. septembrim izstrādāt grozījumus normatīvajos aktos, kas ļautu ieviest tās izvēlēto nekustamo īpašumu nozares darījumu sakārtošanas scenāriju (paredzēts, ka zvērinātiem notāriem un bāriņtiesām turpmāk būs jāieskenē un jānosūta zemesgrāmatu tiesnešiem elektroniski un pa pastu ne vien nostiprinājuma lūgums, bet arī dokumenti, uz kuriem tas pamatojas), var prognozēt, ka diskusijas par nekustamā īpašuma aprites drošību un šī procesa efektivitāti Latvijas juristu un tiesībpolitikas veidotāju vidū turpināsies.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
mazgudrais
21. Decembris 2016 / 08:29
0
ATBILDĒT
atrodiet formulu, kā atfiltrēt no notāriem/advokātiem/tiesu izpildītājiem negodīgus cilvēkus, tad varbūt arī aizies obligātā notariālā forma
Precizējot > mazgudrais
22. Decembris 2016 / 14:15
0
ATBILDĒT
Jāsāk būtu ar tiesu izpildītājiem un maksātnespējas administratoriem, notāri viņiem pat ūdeni nevar pienest.
Jurčiks > mazgudrais
22. Decembris 2016 / 14:13
1
ATBILDĒT
Ja to izdosies paveikt, tad nekādas obligātās notariālās formas vairs nebūs nepieciešamas...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties