3. Janvāris 2017 /NR. 1 (955)
Redaktora sleja
Katrs atsevišķi un visi kopā

Vairāk laika ģimenei un mazāk darbam? Vai tomēr profesionālā izaugsme un jauni karjeras pakāpieni? Varbūt veselīgs dzīvesveids? Svētceļojums ar kājām uz Aglonu vai Santjago de Kompostelu? Gleznošanas kursi iesācējiem? Kādus solījumus, cienījamais "Jurista Vārda" lasītāj, Tu devi sev un kādus plānus kaldini, iesoļojot Jaunajā gadā?

Vismaz viens Tavs lēmums mūs patiešām ļoti iepriecina – ja esi atvēris šo pirmo 2017. gada "Jurista Vārda" laidienu, tātad esi nolēmis arī šogad piedalīties Latvijas tiesībnieku domu apmaiņā par Latvijas tiesiskās sistēmas problēmām un attīstību. Šādas diskusiju platformas veidošana ir "Jurista Vārda" uzdevums jau vairāk nekā 20 gadus, turklāt 2017. gada nogalē iznāks tūkstošais "Jurista Vārda" laidiens.

Gatavojoties šim notikumam, žurnāla redakcija apsver domu sarīkot plašāku Latvijas juristu domu apmaiņu (konferenci, diskusiju?) par Latvijas tiesiskās sistēmas nākotni – gan tuvākajos gados, gan daudzu gadu desmitu perspektīvā.

Kā nostiprināt tiesiskumu, kas ir demokrātiskas valsts stūrakmens? Kā panākt, lai Latvijā tiesa vienmēr tiktu spriesta taisnīgi un tiesu prakse būtu stabila un saprotama? Kas jādara, lai likumi būtu mūsdienīgi, kvalitatīvi un efektīvi? Kā tehnoloģijas ietekmē tiesiskumu? Kādas ir cilvēktiesību nākotnes izredzes? Kā panākt, lai tieslietu sistēma efektīvi atbalstītu ekonomiku, nevis to kavētu?

Šie un citi jautājumi, mūsuprāt, būtu jāapspriež plašā klātienes sarunā, piedaloties visu profesiju tiesībniekiem un tiesību politikas veidotājiem. Kopīga, atklāta saruna, kā arī vienošanās par tiesiskās sistēmas nākotnes vīziju un ceļiem, kā to sasniegt, būtu labākā dāvana Latvijas valstij gaidāmajā simtgades jubilejā. Un, protams, gatavība šādu vīziju īstenot.

Latvijas dibināšanas dokumenti un Latvijas Republikas Satversme mums rāda valsts izveidē līdzdalīgo juristu, jāatzīst, fenomenālo tālredzību. Viņi lika pamatus modernai, demokrātiskai un tiesiskai valstij, kas 2018. gadā svinēs simtgadi. Savukārt pašreizējiem Latvijas tiesībniekiem ir noteikti jāvar un jāgrib šo jubileju sagaidīt ar savu skatījumu un darāmo darbu sarakstu, lai turpinātu 1918. gadā aizsākto Latvijas kā tiesiskas un demokrātiskas valsts ceļu, kā arī pielāgotu Latvijas tiesisko sistēmu 21. gadsimta ģeopolitiskajiem, tehnoloģiskajiem u.c. izaicinājumiem.

Šādu Jaunā gada solījumu – gan tāpat kā līdz šim ikdienā veicināt Latvijas juristu domu apmaiņu, gan pacensties sarīkot plašāku "prāta vētru" (un tādējādi nosvinēt 1000. "Jurista Vārda" iznākšanu) – šogad sev ir devusi redakcija. Taču to īstenot mums var izdoties tikai kopā ar mūsu lasītājiem! Tāpēc būsim pateicīgi gan par žurnālam iesūtītām publikācijām, gan komentāriem un esejām mūsu mājaslapā, gan konkrētiem priekšlikumiem iespējamās konferences / diskusijas formai, norisei, tēmām, referentiem utt.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Gailīte D. Katrs atsevišķi un visi kopā. Jurista Vārds, 03.01.2017., Nr. 1 (955), 2.lpp.
patīk
drukāt
VISI RAKSTI 3. Janvāris 2017 /NR. 1 (955)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties