28. Marts 2017 /NR. 13 (967)
Viedoklis
Nekustamā īpašuma nodoklis Rīgā – ārvalstnieku diskriminēšana
3
Mg. iur.
Agnija Granžē
Francijas zvērināta advokāte (Avocat à la Cour de Paris) ar pastāvīgo advokāta prakses vietu Rīgā 

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 148 "Par nekustamā īpašuma nodokli Rīgā" paredz, ka parastā nekustamā īpašuma nodokļa likme ārvalstnieku dzīvesvietai tiek piemērota, ja dzīvesvieta deklarēta Latvijā vismaz pirms septiņiem gadiem. Ja tā nav, citu dalībvalstu pilsoņiem, kas ir nekustamā īpašuma īpašnieki un tos apdzīvo paši vai iznomā citiem ārzemniekiem, tiks piemērota pat 7,5 reizes augstāka nodokļa likme, salīdzinot ar Latvijas pilsoņiem. Autores ieskatā, šāds nosacījums ir pretrunā ar Satversmē un Eiropas Savienības tiesiskajā regulējumā noteikto diskriminācijas aizliegumu, kā arī likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteikto prognozējamības un objektivitātes principu attiecībā uz citu ES dalībvalstu pilsoņiem.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
EU citizen
28. Aprīlis 2018 / 21:50
0
ATBILDĒT
Pilnigi piekritu juristei, laiks iesniegt dokumentu Eiropas tiesa, tas ir pretlikumigi un diskriminejoshi 7,5 reizes lielaka nodoklu likme. 100% Eiropa aizliegs shadu patvalu un nekompetenci no Latvijas puses. Uz priekshu Agnija!!
Džordžs
28. Marts 2017 / 18:29
0
ATBILDĒT
Ārvalstniekus nevis diskriminē, bet pārbauda nolūku saistīties ar valsti nopietnās nodokļu attiecībās. Nevar tā vienkārši ņemt un maksāt zemas nodokļu likmes, kaut kas ir arī jādod pretī. Vietā prognozējamības tēma - kā lai valsts zina, ka būsi stabils maksātājs?
Seskis
28. Marts 2017 / 09:33
1
ATBILDĒT
Šoreiz ir jāaizstāv Rīgas pilsētas pašvaldības politika saistībā ar nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanas aspektiem. Paaugstinātas nodokļa likmes piemērošana ārzemniekiem ir pamatota ar objektīviem apstākļiem. Jāsāk ar to, ka ārvalstu pilsoņi, kuri atrodas Latvijas Republikas teritorijā, 90% gadījumu ir spiegi, diversanti, kaitnieki, monarchisti, buržuji, imperiālisti, panikas cēlēji, reliģiskie fanātiķi, labējie oportūnisti, provokatori, reakcionārās inteliģences pārstāvji, algota darbaspēka izmantotāji, sabotieri, ziņotāji u.t.t. Tāpēc Rīgas pilsētas pašvaldība ir atjaunojusi organizācijas „Nāvi spiegiem" darbību ēkā Amatu ielā 4, Rīgā, bet tam ir nepieciešami līdzekļi. Koordinējošas funkcijas veic Pašvaldības pretizlūkošanas aģentūra, kuras kontrolē atrodas algotu ziņotāju tīkls, kas aptvēris visu Rīgas pilsētas teritoriju. Gan vecs, gan jauns uzmana ārzemnieku pārvietošanos, un nekavējoties ziņo orgāniem par iespējamām spiegošanas darbībām, it sevišķi, ja ārvalstnieki izmanto globālās pozicionēšanas sistēmas vai ģeotelpisko koordinātu pārrēķinu kalkulatorus, bet tos izmanto gandrīz visi. Jāteic, ka spiegi arī nav „vakarējie", piemēram, tā nesenā romiešu spiedze, kura Madonas novadā, izmantojot levitācijas un teleportācijas tehnoloģijas, izvairījās no vairākiem kavalēristu bataljoniem, un fantastiskā ātrumā rekogniscēja dzelzceļu. Kopumā pretizlūkošanas darbības maksā dārgi, ņemot vērā to, ka spiegi nekautrējas izmantot pat dzīvniekus. Seskis 28.03.2017. plkst. 9:15, pieaicinot lieciniekus, dokumentāli fiksēja, ka spiegu vārna pie ēkas Amatu ielā 4, Rīgā, ar knābi mēģināja atskrūvēt ārējās apgaismošanas lukturi, lai dezorganizētu pretizlūkošanas darbības. Šeit darbs Rīgas domes Murim un Kuzjam. Un tādi notikumi ir katru dienu, atcerēsimies kaut vai tos divus Beļģijas monarchistus - provokatorus, kuri salauza Latvijas Republikas karoga kātu. Zaudējumu novēršana, pretspiegošanas darbības un citi izdevumi ir pamatā nodokļa likmes paaugstināšanai ārvalstu spiegu rezidentūrām un konspiratīvajiem dzīvokļiem. Visbeidzot, atcerēsimies Jūliusa Fučika vārdus: „Cilvēki, esiet modri"!
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties