4. Aprīlis 2017 /NR. 14/15 (968/969)
Numura tēma
Izmaiņas normās par trešajām personām
Mg. iur.
Inga Bērtaite
LU Juridiskās fakultātes doktorante un Valststiesību zinātņu katedras pasniedzēja, AT Administratīvo lietu departamenta zinātniski analītiskā padomniece 

Ar grozījumiem Administratīvā procesa likumā, kas stājās spēkā 2017. gada 1. martā1 (turpmāk – grozījumi), attiecībā uz trešajām personām ieviestas vairākas izmaiņas. Pirmkārt, sistēmiski sakārtots līdzšinējais regulējums. Ar grozījumiem vispārējais regulējums par trešajām personām apkopots Administratīvā procesa likuma2 28. pantā, 146. pantā atbilstoši šā panta nosaukumam un vietai likumā atstājot tikai normas par trešo personu tiesībām un pienākumiem administratīvajā procesā tiesā, savukārt 204. panta piektā un sestā daļa ir svītrota. Otrkārt, ar grozījumiem precizēts līdzšinējais regulējums, proti, nepieciešamība pamatot lūgumu par trešās personas pieaicināšanu attiecināta arī uz administratīvo procesu iestādē, kā arī konkretizēts, kas var pārsūdzēt lēmumu par trešās personas statusa atņemšanu. Treškārt, ar grozījumiem pilnveidots regulējums par konkrēti neidentificētu personu pieaicināšanu trešās personas statusā, paredzot šādu personu pieaicināšanas kārtību un tiesiskās sekas, ja personas noteiktajā termiņā neizmanto savas tiesības lūgt pieaicināt sevi trešās personas statusā. Ceturtkārt, pilnveidota kārtība pārstāvja noteikšanai gadījumā, ja lietā ir daudz trešo personu ar identisku subjektīvo publisko tiesību aizskārumu. Precizēta arī terminoloģija – vairs nav dalījuma "trešās personas pieaicināšana" un "trešās personas pielaišana", to vietā lietojams viens jēdziens "pieaicināšana".

Rakstā grozījumi aplūkoti hronoloģiskā secībā, norādot arī tiesu prakses atziņas, kas attiecībā uz aplūkotajām normām ir aktuālas arī pēc grozījumiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
4. Aprīlis 2017 /NR. 14/15 (968/969)
Vēlēs Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāju
3
LASĪT E-ŽURNĀLU: Nr. 14/15 (968/969)
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties