18. Aprīlis 2017 /NR. 17 (971)
Tiesību politika
Ētikas komisijas viedoklis par tiesneša Aigara Strupiša iesniegumā pausto

Marta sākumā “Jurista Vārds” informēja,1 ka pēc Latvijas Televīzijas 1. programmas 2017. gada 19. februāra raidījuma De Facto Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesis Aigars Strupišs vērsās ar iesniegumu Tiesnešu ētikas komisijā, gan sniedzot savu izvērstu viedokli par raidījumā izskanējušajiem konkrētajiem faktiem, gan arī lūdzot atbildēt uz vairākiem jautājumiem. Tādēļ publicējam aprīļa sākumā publiskoto Tiesnešu ētikas komisijas 2017. gada 17. marta skaidrojumu2 saistībā ar A. Strupiša iesniegumu.

Tiesnešu ētikas komisija ir saņēmusi tiesneša iesniegumu ar lūgumu skaidrot, vai ir saskatāms tiesneša ētikas normu pārkāpums, ja tiesnesis piedalījies jautājuma izlemšanā par kasācijas tiesvedības ierosināšanu lietā, kuras pusei pirms pieciem gadiem, nebūdams tiesneša amatā, sniedzis neatkarīga eksperta atzinumu ar izskatāmo lietu nesaistītos tiesību jautājumos, un vai attiecībā uz viņam iedalītu civillietu priekšroka dodama tiesneša neatkarības principam un tādēļ nav iemesla atstatīties, vai arī tomēr svarīgāk ir nodrošināt objektivitātes iespaidu, tāpēc no lietas izskatīšanas būtu jāatstatās.

Tiesnesis norādījis, ka savā apmēram 20 gadus ilgajā privātprakses laikā kā neatkarīgs speciālists sniedzis daudzus juridiskos atzinumus, pārsvarā par komerctiesību un juridiskās metodes jautājumiem.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties