23. Maijs 2017 /NR. 22 (976)
Informācija
FIBA šķīrējtiesā lielākās uzvaras spēlētājiem

Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) šķīrējtiesa publicējusi gada pirmajā ceturksnī sastādīto nolēmumu pilnos tekstus.1 Lielākajā daļā gadījumu tieslietās uzvaras pār saviem bijušajiem klubiem vai aģentiem svinēja basketbola spēlētāji. Septiņos no tiem publiskota arī lietas motīvu daļa, kas ļauj izdarīt secinājumus par prasību apmierināšanas vai noraidīšanas iemesliem pēc būtības.

FIBA statūti paredz, ka nacionālajām basketbola federācijām ir pienākums pēc iespējas izslēgt nacionālo tiesu iejaukšanos FIBA dalībvalstu un tām piesaistīto personu strīdos. Līdzīgi kā vairums starptautisko sporta federāciju, arī FIBA atzīst Starptautiskās sporta šķīrējtiesas (CAS) kompetenci. FIBA nav vienīgā, kas sava sporta veida pārstāvjiem ir izveidojusi specializēto nozares šķīrējtiesu. FIBA šķīrējtiesa ir unikāla ar to, ka nereti publisko pilnu informāciju par lietu un tās dalībniekiem.

2017. gada aprīlī publicēto nolēmumu vidū septiņi nolēmumu pilnie teksti sniedz ieskatu nozares problemātiskajos aspektos. Starp problemātiskajiem aspektiem lietās vērtēti vairāki juridiski izaicinoši jautājumi. Piemēram, nacionālā maksātnespējas regulējuma nozīme situācijā, kad basketbola klubs ir parādā aģentam. Tāpat risināta nacionālo darba tiesību nozari regulējošo tiesību aktu nozīme basketbola strīdos.

 

Zaudētājos trīs Turcijas klubi

Lietā BAT 0826/16 starp Džastinu Kārteru un viņa aģentūru Pensack Sports pret atbildētāju basketbola sporta klubu Karsiyaka prasītāji lūdz piedzīt spēlētājam pienākošos maksājumus 62,9 tūkstošu ASV dolāru apmērā un par labu aģentūrai 20 tūkstošu ASV dolāru apmērā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties