18. Jūlijs 2017 /NR. 30 (984)
Informācija
Būtiskākais par grozījumiem Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā
1

Saeima pieņēmusi un Valsts prezidents izsludinājis grozījumus Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā, kas paredz izmaiņas disciplinārlietu ierosināšanā un materiālu pieejamībā, Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētāja ievēlēšanas kārtībā, kolēģijas administratīvā darba nodrošināšanā u.c. Likuma grozījumi stāsies spēkā trešdien, 19. jūlijā, un Augstākā tiesa informē par būtiskākajām izmaiņām to sakarā.

Precizēta Disciplinārtiesas kompetence attiecībā uz prokuroru sūdzībām

Atbilstoši Prokuratūras likumā noteiktajam prokurors tam piemēroto lēmumu un disciplinārsodu var pārsūdzēt Disciplinārtiesā, un tā sūdzību izskata Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā noteiktajā kārtībā.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
18. Jūlijs 2017 / 13:33
1
ATBILDĒT
Kāpēc sistemātiski tiek ignorēti Seska ieteiktie grozījumi Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā?! Grozījumu būtība - disciplinārlietas izskata speciāli izveidots procesa dalībnieku tribunāls. Pirmā tribunāla palāta lietu neizskata, bet uzreiz piespriež sodu. Ja tiesnesis pārsūdz piespriesto sodu, tribunāla augšpalāta izskata lietu pēc būtības, bet tikai pēc soda izciešanas. Ja sods piespriests nepamatoti, tiesnesis tiek reabilitēts, bet ne atjaunots amatā, jo procesa dalībnieku neapmierinātība pat bez pierādījumiem ir pamats atņemt tiesneša statusu. Ja tiesnesis sodīts pamatoti, tad tribunāls aizliedz visiem tiesneša radiniekiem līdz septītajam celim ieņemt tiesneša amatu. Tribunāla pontifikiem ir tikai viena prasība - tiesiskuma alkās degoša sirds, un viens ierobežojums - piedalīties tribunāla sēdēs var tikai tie pontifiki, kuriem uz sēdes laiku nav ierobežota rīcībspēja un kuriem ir iestājies „gaišais starplaiks" (lucida intervalis). Tāpēc nepieciešams pamatīgs rezerves pontifiku korpuss, lai tie, kuri ir rīcībspējīgi, aizvietotu tos, kuriem ir ierobežota rīcībspēja. Spīdzināšana tribunāla sēdēs ir aizliegta, bet pontifiki var pārmeklēt un iztaustīt tiesājamo tiesnesi, lai atrastu aizdomīgas kārpas, izaugumus, dzimumzīmes un citas miesiskas deviances, kas varētu norādīt uz tiesneša saikni ar pašu Nelabo Tieslietu padomes kapitula un lielmestra personā.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties