Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pagājušo ceturtdien, 13. jūlijā, publiskoja nolēmumus divās lietās – "Jaunzems un citi pret Latviju"1 un "Ozols pret Latviju".2 Abos gadījumos cilvēktiesību pārkāpumi netika konstatēti, un šie nolēmumi ir galīgi un nepārsūdzami.
Lieta "Jaunzems un citi pret Latviju"
Lietas fakti
Kā izriet no Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās biroja apkopotās informācijas, šajā lietā iesniedzēji ir bijušie likvidētā valsts uzņēmuma "Valsts Alūksnes komutācijas tehnikas mezglu rūpnīca" (VAKTMR) darbinieki. Ar 1996. gada 21. februāra Ministru kabineta lēmumu VAKTMR tika nodota privatizācijai, tomēr privatizācijas process 1996. gada 14. maijā tika apturēts līdz brīdim, kad tiks pabeigta saistītā tiesvedība par uzņēmuma denacionalizāciju. Minētā tiesvedība kopumā ilga piecus gadus.
Pirms 16 gadiem, 2001. gada 14. martā, Alūksnes rajona tiesa apmierināja 22 personu (tai skaitā iesniedzēju) prasību pret VAKTMR par savlaicīgi neizmaksātās darba algas piedziņu par laiku no 2000.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.