12. Septembris 2017 /NR. 38 (992)
Skaidrojumi. Viedokļi
Labticīgais ieguvējs un zemesgrāmatu ieraksta publiskā ticamība
8
Prof. Dr. iur.
Jānis Rozenfelds
 

"Ar īstu mīlu ir tāpat kā ar garu parādīšanos – visi par to runā, bet maz ir tādu, kas to pieredzējuši."1 – Fransuā VI de Larošfuko

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Raimo
23. Septembris 2017 / 19:18
5
ATBILDĒT
Prof. Dr. iur., kurš ir arī zvērināts advokāts (nezin kāpēc profesors kautrējas to norādīt), ir izdarījis tirgus tantiņu līmeņa secinājumus, ka Latvijā arī saistībā zemesgrāmatu publiskās ticamības institūtu valda BARDAKS! Interesanti, kad profesors pie šādas atklāsmes ir nonācis! Un ko profesors ir darījis, lai šo bardaku samazinātu! Vai varbūt profesoram kā zverinātam advokātam šāds bardaks ir izdevīgs...
Tirgus tante > Raimo
25. Septembris 2017 / 22:26
0
ATBILDĒT
Profesors ir runājis un rakstījis par šo problēmu gadiem ilgi (tas ir arī vienīgais jebkura profesora ietekmes veids). Turpretī tieslietu politikas veidotāja Tieslietu ministrija ir bijusi kurla un darījusi visu, lai šo, kā jūs, Raivo sakāt, BARDAKU, tikai pavairotu! Lūk, kā tas ir.
Un viss kļūs tikai trakāks, kad bankām un ātrajiem kreditētājiem tiks piešķirtas tiesības uzlikt un noņemt hipotēkas, tātad faktiski darboties kā zemesgrāmatu tiesnešiem.
Mūs gaida gaiša nākotne, kad visi karos ar visiem un uzvarēs stiprākais, jo valsts no tiesiskās stabilitātes garanta funkcijām būs atteikusies pavisam.
Seskis
15. Septembris 2017 / 10:26
1
ATBILDĒT
Šogad Seskis veselas trīs reizes darba darīšanās ir vērsis Zemesgrāmatu uzmanību uz apstākli, ka ieraksti Zemesgrāmatā acīmredzami nesakrīt ar Valsts Zemes dienesta datiem. Visas trīs reizes Zemesgrāmata ir atzinusi Seska argumentu pamatotību un labojusi ierakstus. Un tagad padomājiet - vai jūs uzticētos publiskam ierakstam, kas izdarīts pēc Seska norādītajiem argumentiem un iesniegtajiem dokumentiem? Seskis neuzticētos! Vēl viena sfēra ir nekustamā īpašuma reģistrēšana būvniecības ieceres realizācijas ceļā. Piemēram, Seska kaimiņienei Vancenītei daudzdzīvokļu mājā pieder dzīvoklis. Vancenīte pilnvaro būvfirmu izstrādāt būvprojektu, firmas pārstāve aiztipina uz būvvaldi, kur iesniedz projektu uzbūvēt reģipša starpsienu dzīvoklī. Būvvalde tādam sīkumam neprasa kopīpašnieku piekrišanu, bet būvfirma uzbliež starpsienu un atdalīto telpu reģistrē Kadastra reģistrā uz ieraksta Zemesgrāmatā uz sava vārda. Tagad Zemesgrāmatā ir divi dzīvokļa īpašumi, no kuriem viens ir reģistrēts bez tiesiska pamata (uz pilnvaras pamata būvdarbu veikšanai), lai gan dabā ir tikai viens īpašums. Līdzīgi triki ir ar dabā neesošām mājām. Būvvaldē ierodas Buņģa kungs, kurš lūdz pagarināt 1959.gadā izdotu būvatļauju. Būvinspektori dodas uz apbūves vietu, bet tur tikai putni čivina un biklas stirniņas skraida, mājas nav, bet Zemesgrāmatā lepni stāv ieraksts, ka tur ir 2- stāvu dzīvojamā māja un vēl saimniecības ēkas. Valsts Zemes dienests savukārt norāda, ka izmaiņas kadastra informācijā var veikt, ja ir izziņa par būvju neesību dabā, bet tāda izziņa jāiesniedz īpašniekam, kurš spītīgi apgalvo, ka māja tur esot, un būvvaldes pienākums ir pagarināt 1959. gada būvatļaujas termiņu. No minētajiem un līdzīgiem gadījumiem Seskis ir secinājis, ka publiska ticamība aprobežojas ar to, ka var noskaidrot, ka personai A pieder īpašums B. Publiskais ieraksts neapliecina ne to, ka nekustamais īpašums ir iegūts tiesiski, ne arī to, ka korroborrrētais īpašums dabā pastāv.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties