10. Oktobris 2017 /NR. 42 (996)
Informācija
Juridiskās personas statuss dabas objektiem
3

Palielinoties cilvēku darbības ietekmei uz vidi un aktualizējoties vides aizsardzības jautājumiem vides pārmaiņu dēļ, arvien vairāk tiek meklētas iespējas, kā mazināt cilvēces negatīvo ietekmi uz vidi. Tas tiek darīts gan ar privātām iniciatīvām, piemēram, samazinot ikdienā saražotos atkritumus, pārejot uz zaļo enerģiju, kā arī valsts līmenī, piemēram, regulējot piesārņojuma ražošanas apjomu, dabas resursu izmantošanu un paredzot sodus par to pārsniegšanu. Tie ir labi instrumenti, tomēr varētu iebilst, ka tie nav pietiekami efektīvi, proaktīvi vai šobrīd nesasniedz tādu apjomu, lai atstātu jūtamu ietekmi uz vides saglabāšanu.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Proficius Aliri
15. Oktobris 2017 / 14:03
0
ATBILDĒT
Juridiskās personas statusa piešķiršanas tendences arvien paplašinās. Ne tikai dabu, ekosistēmas vai dzīvnieku sugas (Dinah Shelton "Nature as a legal person", http://vertigo.revues.org/16188), bet arī virtuālo identitāti (Kumayama K.D. A Right to Pseudonymity. Arizona Law Review, 2009, Vol. 51, Iss. 2, pp.454-455) un robotus (Solaiman, S.M. Legal personality of robots, corporations, idols and chimpanzees: a quest for legitimacy. Artificial Intelligence and Law, 2017, Vol. 25, Iss. 2, pp.155-179) ir skārusi šī tendence, vismaz idejas līmenī. Iespējams, drīz vajadzēs no jauna izvērtēt pašu pamatjēdzienu "persona".
Seskis > Proficius Aliri
16. Oktobris 2017 / 08:44
0
ATBILDĒT
Pateicība par norādi uz saistošajiem avotiem! Ja Seskim izdotos savu virtuālo identitāti nostiprināt juridiskas personas statusā, tad Seska šizofrēniskā personības dalīšanās iegūtu jaunu dimensiju.
Seskis
10. Oktobris 2017 / 10:41
0
ATBILDĒT
Juridiskas personas statusa piešķiršana dabas objektiem ir žilbinoša, Temīdas dievišķās atskārsmes kreacionēta ideja! Jau šodien Seskis, kura „Tupenīšu" zeme atrodas Ogres upes dabas parka teritorijā, sagatavos dokumentus ošu audzes kā pilnsabiedrības reģistrācijai Uzņēmumu reģistrā, lai katrs osis turpmāk pats atbild par savām saistībām ar savu lietderīgo koksni, bet par Seska saistībām turpmāk osīšiem nebūs jāatbild. Zemesgabala ziemeļaustrumos atrodas mikroliegums, kurā augot retas puķītes. Mikroliegums robežojas ar apbūves zemi, kuras teritorijā Otrā Pasaules kara laikā notika spīvas cīņas. Tur varētu nodibināt sabiedrību ar ierobežotu atbildību, piemēram, SIA „Odu gimnadēnija" vai „Tuvo Austrumu Latvija". Darbojoties ar metāla detektoru, Seskis ir atradis divus potenciālos valdes locekļus ar visiem žetoniem personas datu noskaidrošanai. No trešā valdes locekļa, diemžēl, pagaidām atrasts tikai spieķa kauls un pāris pogas, bet, tikko tiks noskaidrota valdes locekļa personība, nekavējoties tiks uzsākts darbs pie dokumentu sagatavošanas. Beigu beigās Seskis saviem kreditoriem, kuri snaiksta savās kārās roķeles pēc Tupenīšu zemītes, parādīs lielu pigu, jo zemīte sastāvēs no dabas objektiem - juridiskām personām, kurām nebūs pienākuma atbildēt par Seska kredītu smagumu!
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties