31. Oktobris 2017 /NR. 45 (999)
Informācija
Aktualitātes maksātnespējas jomā: no advokātu skatpunkta
2

Pirms pāris nedēļām, 18. oktobrī, sadarbojoties Latvijas Universitātes Juridiskajai fakultātei, Latvijas Zvērinātu advokātu padomei un advokātu kolēģijas maksātnespējas tiesību advokātu sekcijai, norisinājās šogad jau otrā maksātnespējas tematikai veltītā konference. Tās formāts ietvēra lakoniskas atklāšanas uzrunas, trīs izvērstākus priekšlasījumus un nelielu diskusiju, pamatā koncentrējoties uz šā brīža situācijas novērtējumu un jomas pilnveides priekšlikumu formulēšanu.

Nogaidošs klusums

Pievēršoties aktualitātēm maksātnespējas jomā, pēc nelielajām ievadrunām kā pirmais klausītājus uzrunāja ZAB "O. Cers un J. Jurkāns" partneris, zvērināts advokāts Olavs Cers. Viņa uzstāšanās aptvēra trīs aspektus: aktualitātes praksē, kas saistītas ar pēdējā laika izmaiņām normatīvajos aktos; turpmāk plānotās izmaiņas tiesiskajā regulējumā un skats nākotnē jeb sekcijas rosinājumi jomas pilnveidei.

Savu uzstāšanos O. Cers sāka ar pārskatu par 12. septembrī aizritējušo maksātnespējas procesa administratoru pirmo kvalifikācijas eksāmenu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Maksātnespējas administrācija
3. Novembris 2017 / 14:34
0
ATBILDĒT
Maksātnespējas administrācija norāda, ka rakstā minētā zvērināta advokāta O.Cera sniegtā informācija par Maksātnespējas administrācijas četrām veiktajām neplānotām pārbaudēm 3.ceturksnī nav precīza.
Maksātnespējas administrācija 3.ceturksnī kopā ir veikusi 11 pārbaudes, no kurām 5 plānotās un 6 neplānotās pārbaudes, kopā pārbaudot 15 maksātnespējas procesus.
Informācija par maksātnespējas administrācijas veiktajām pārbaudēm 3.ceturksnī publicēta Maksātnespējas administrācijas mājas lapā divos materiālos:
1. Par uzraudzības ietvaros veiktajām darbībām laika periodā no 2017.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.septembrim (skat. http://www.mna.gov.lv/lv/aktualitates/658/);
2. Par sūdzību izskatīšanas rezultātiem no 2017.gada 1.jūlija līdz 30.septembrim (skat. http://www.mna.gov.lv/lv/aktualitates/661/).
Magone
31. Oktobris 2017 / 23:18
1
ATBILDĒT
Viss ir labi, tikai kāds ir patiesais šādas advokātu sekcijas izveidošanas mērķis? Tikt pie maksātnespējas procesu, TAP, administrēšanas, neesot sertificētam maksātnespējas procesa administratoram.
Kāda O.Ceram ir teikšana par maksātnespējas procesiem, jau viņš jau gadu kā nav maksātnespējas procesa administrators? Ja bija vēlme maksātnespējas procesu uzlabot, tad nevajadzēja atstāt administratoru rindas.
Ja jau sertificētie maksātnespējas procesa administratori tiek beidzot uzraudzīti, stingri eksaminēti, tad kas šajā jomā būtu sakāms advokātiem? Kādā sakarā? Es tur redzu vēlmi parādīt, redz, cik mēs gudri, un palēnām izbīdīt likumos iespēju advokātiem administrēt noteiktus maksātnespējas procesus. '
Nav dzirdēts, ka būtu izveidota atsevišķa notāru, prokuroru, tiesnešu sekcija maksātnespējas jautājumu risināšanai.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties