5. Decembris 2017 /NR. 50 (1004)
Informācija
Komerctiesības un mākslīgais intelekts: qou vadis?
Baiba Lielkalne
Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Komerctiesību nodaļas vadītāja 
Anita Cehanoviča
Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Komerctiesību nodaļas juriste 

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti 24. novembrī rīkoja ikgadējo komerctiesību konferenci. Šī konference tika veltīta komerctiesību attīstības un mākslīgā intelekta jautājumiem. Šajā rakstā apkopotas konferencē izteiktās atziņas un būtiskākie secinājumi.

Konferenci atklāja Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina, klausītājus informējot par pasaulē aktuālajām komerctiesību un mākslīgā intelekta tendencēm. Viņa uzsvēra, cik šobrīd būtiska loma mūsu ikdienā ir elektroniskiem līdzekļiem, kā piemērus minot elektroniskos dokumentus, e-parakstu un elektroniskās balsošanas platformas.

Arvien biežāk noris diskusijas par to, kuras profesijas nākotnē aizstās roboti jeb mākslīgais intelekts un vai šāds liktenis sagaida arī juristus. Piemēram, ASV ir jau pirmie gadījumi, kad darbā tiek pieņemts jurists – mākslīgais intelekts. Šāds darbinieks ātrāk un precīzāk spēj izpētīt tiesu praksi, līdz ar to arī ātrāk spēj atrast atbildi uz jautājumiem. L. Medina norādīja, ka mākslīgais intelekts jau tuvākajā nākotnē arvien vairāk un vairāk tiks izmantots tādām darbībām kā liela apjoma informācijas apstrāde, izpēte un analīze, dokumentu pieņemšana iestādē. Efektivitātes ziņā viens robots var aizstāt septiņus cilvēkus.

Viņa uzsvēra, ka, arvien vairāk attīstoties tehnoloģijām un dažādiem e-risinājumiem, ir būtiski paturēt prātā personas datu aizsardzību un drošību e-vidē. Izstrādājot normatīvo regulējumu, ir svarīgi to veidot tehnoloģiski neitrālu un spējīgu pielāgoties tehnoloģiju attīstībai, jo likumdošanas process ir lēns un neļauj pietiekami ātri iekļaut jaunākās tendences normatīvajā regulējumā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties