Publiskos iepirkumus regulējošie normatīvie akti paredz noteiktus gadījumus, kad iepirkuma procedūra tiek izbeigta vai pārtraukta, vienlaikus paredzot pasūtītājam tiesības izsludināto iepirkuma procedūru pārtraukt jebkurā brīdī arī citos gadījumos, ja tam ir objektīvs pamatojums. Pasūtītāja pieņemtais lēmums par iepirkuma procedūras pārtraukšanu var tikt apstrīdēts Iepirkumu uzraudzības birojā. Šī raksta mērķis ir pievērst uzmanību iepirkuma procedūras pārtraukšanas pārsūdzības procesuālajiem aspektiem.
Iepirkuma procedūras pārtraukšana
Iepirkuma procedūra tiek rīkota preču piegādātāja, pakalpojuma sniedzēja vai būvdarbu veicēja izvēlei un tā tika pabeigta tikai ar iepirkuma līguma noslēgšanu, nevis lēmuma par iepirkuma procedūras rezultātiem pieņemšanu.1 Publisko iepirkumu likums nesniedz detalizētu regulējumu, kādos (citos) gadījumos iepirkuma procedūra var tikt pārtraukta, un neierobežo pasūtītāja tiesības pieņemt lēmumu par procedūras pārtraukšanu jebkurā brīdī, kamēr vien iepirkuma līgums nav noslēgts. Likums arī neizskaidro jeb nedefinē terminu "pārtraukšana", tomēr, ņemot vērā arī tiesu praksē paustās atziņas, iepirkuma procedūras pārtraukšana ir šīs procedūras atsaukšana, nenoslēdzot procedūru ar piegādātāja izvēli un iepirkuma līguma noslēgšanu, taču atbilstošie tiesību aizsardzības līdzekļi (apstrīdēšanas iespējas) piemērojami arī attiecībā uz procedūras pārtraukšanu.2 Tas nozīmē, ka pieņemto lēmumu par iepirkuma procedūras pārtraukšanu pretendenti var apstrīdēt Iepirkumu uzraudzības birojā, savukārt biroja lēmumu pārsūdzēt tiesā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.