2. Janvāris 2018 /NR. 1 (1007)
Tiesību politika
Tiesu varas pienākums rīkoties savas reputācijas krīzes gadījumā
25

Vēl pagājušā gada izskaņā kā turpinājums 2017. gada 14. decembra Augstākās tiesas plēnumā tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča tiesnešiem izteiktajam aicinājumam departamentos objektīvi izvērtēt situāciju, kad publiskajā telpā tiek apšaubīta tiesu sistēmas reputācija saistībā ar maksātnespējas procesu tiesvedībām, sekoja 14 Augstākās tiesas tiesnešu parakstīta un Tieslietu padomei adresēta vēstule, kurā uzsvērts, ka, pastāvot tiesu varas reputācijas krīzei, tiesneši nevar būt pasīvi vērotāji un pašas tiesu varas uzdevums būtu iedziļināties situācijā un dot tai atbilstošu vērtējumu. Savukārt 2017. gada 20. decembrī arī Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība izplatīja paziņojumu, norādot: kaut arī biedrība pārstāv tiesnešus, kuru kompetencē nav maksātnespējas lietu izskatīšana, tā piekrīt, ka žurnālistu aktualizētā maksātnespējas lietu problemātika ir radījusi tiesu varas reputācijas krīzi.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
25 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Viesturs
8. Janvāris 2018 / 12:06
8
ATBILDĒT
Nedomāju, ka tiesneša spējas būtu saistāmas ar padomju, 90-tajiem vai kādu citu laiku, jo tiesas funkcija ir pilnīgi jebkuras (!) cilvēku sabiedrības neatņemama sastāvdaļa. Godīgi, negodīgi, blēži, neblēži, pūļa cilvēki un personības ir bijuši un būs vienmēr.
Runa šajā gadījumā ir par to, ka ,,reputācijas krīze" ir nevis tiesnešu veiktais darbs (pat notikumi risnājušies n-tos gadus atpakaļ), bet ar citu sabiedrības grupu vēlme graut šo reputāciju un tieši ietekmēt tiesu darbu. Un viss.
Tieši tādēļ šī ,,vēstule" ir neadekvāta un nevietā, un tiešā veidā liecina par pašcenzūru vārda sliktākajā nozīmē.
īsi > Viesturs
8. Janvāris 2018 / 19:17
0
ATBILDĒT
Labi. Reputācijas krīze tātad ir tikai šķietama.
Tad apstipriniet, ka tā statistika par ceļojošajiem uzņēmumiem ir izdomāta. Ja nē, tad pasakiet, ar ko tā izskaidrojama.
Ar to vien puse no žurnālistu teiktā būs atspēkota.
Baisi > Viesturs
8. Janvāris 2018 / 12:39
1
ATBILDĒT
Padomju okupācijas režīma laikā tiesai bija radikāli citas funkcija nekā demokrātiskā valstī, t.i., tiesa bija padomju represīvā aparāta daļa, kas nodrošināja komunistiskās partijas diktatūras stabilitāti. Ar taisnīgu tiesas spriešanu tai nebija nekāda sakara. Atgādināšu, ka padomju sistēmā neeksistēja arī privātīpašums, vārda brīvība, tiesības uz privāto dzīvi utt.
Mūsdienu tiesu nespējīgums stāvēt par demokrātiskas un tiesiskas valsts pamatvērtībām un pašatkarība no kāda cita (maksātnespējas karteļiem, korumpētiem tiesu sistēmas darboņiem, izpildvaras vai jebkā cita) ir tieši viena no padomju okupācijas sekām, kas diemžēl nešķiet tuvākajā laikā pārvarama.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 22
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties