23. Janvāris 2018 /NR. 4 (1010)
Numura tēma
Acīmredzami pareizs nolēmums vai tajā ietvertais lietas iznākums kā pamats atteikumam ierosināt kasācijas tiesvedību
1
Dr. iur.
Viktorija Jarkina
zvērināta advokāte 

2016. gada 13. jūlijā stājās spēkā 2016. gada 9. jūnija Civilprocesa likuma (turpmāk – CPL) grozījumi,1 kas paredzēja vairākas nozīmīgas izmaiņas kasācijas instances darbā. Kopš grozījumu pieņemšanas ir pagājis pietiekams laiks, lai varētu sniegt vismaz pirmos novērojumus par dažu grozījumu piemērošanas praksi un identificētajām problēmām. Referāta mērķis ir ieskicēt dažus praktiskus un juridiska rakstura aspektus saistībā ar grozītā CPL 464.1 panta ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
23. Janvāris 2018 / 09:45
1
ATBILDĒT
Labs un pamatots raksts, kas raisa pārdomas! Ja 2009. gadā bija 54,6 % atteikumu ierosināt kasācijas tiesvedību, bet 2016. gadā –76 % atteikumu, nav jāgaida ilgi tas brīdis, kad atteikumu skaits tuvināsies 99% atzīmei. Savdabīgi, ka lietu izskatīšanas termiņi kļūst aizvien garāki. Tas nozīmē, ka Augstākās tiesas tiesneši intensīvi domā par kasācijas tiesvedības atteikumu pamatotību. Droši vien arī J.Briedes kundze savās kara gaitās Ukrainā, ar asinīm notraišķīto bruņucimdu kaujas laukā satvērusi pretinieka galvaskausu, zobenu šķindoņas un pirmsnāves gārdzienu fonā uzdod galvaskausam hamletisko jautājumu - būt vai nebūt kasācijas tiesvedībai? Kas attiecas uz spriedumu likumību kā atteikumu ierosināt kasācijas tiesvedību - civilprocesā ir sacīkstes princips, tātad likumīgs var būt jekbāds lietas iznākums, atkarībā no prāvnieku attapības un saprāta izmantot savas procesuālas tiesības. Saistībā ar acīmredzami pareizu nolēmumu - tur pat Seskim ir jāsmejas, kad žurnāla elektroniskajā versijā pirmā ir uzzīmēta Temīda ar aizsietām acīm un zemāk ir raksts par acīmredzami pareiziem nolēmumiem. Kā nolēmums var būt acīmredzami pareizs, ja Temīdai acis ir aizsietas?!
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties