13. Februāris 2018 /NR. 7 (1013)
Tiesību politika
Par tiesneša rīcību ģimeniskā konfliktā

Tiesnešu ētikas komisijas 2018. gada 12. janvāra atzinums1 par tiesneša rīcību ģimeniskā konfliktā.

Tiesnešu ētikas komisija 2017. gada 2. oktobrī saņēma iesniedzējas iesniegumu, bet 24. oktobrī – iesniedzējas pilnvarotās personas iesniegumu par tiesneses rīcību ģimenisku jautājumu risināšanā, vienlaikus lūdzot izvērtēt tiesneses rīcības atbilstību tiesnešu ētikas normām.

Iesniegumā norādīti šādi apstākļi.

Starp iesniedzēju un tiesnesi pastāv civiltiesiska rakstura nesaskaņas, jo tiesnese atklāti un aktīvi iesaistās civiltiesiska rakstura strīdā starp iesniedzēju un tiesneses dēlu.

Iesniegumā norādīti konkrēti gadījumi un tiesneses rīcība, kā arī izteiktas aizdomas, ka tiesnese neētiskās darbības civiltiesiskā strīda ietvaros veic darba laikā, nepamatoti noņemot no izskatīšanas nozīmētās lietas.

Iesniegumā ir minēti fakti par to, ka 2017. gada jūnijā tiesnese ir iesniegusi Ģenerālprokuratūrā vairākas sūdzības par iesniedzējas māsu (prokurori) un māsas vīru, šajos iesniegumos parakstoties nevis kā privātpersona, bet gan kā tiesnese. Tāpat norādīts, ka tiesnese, atsaucoties uz savu amatu, ir sniegusi paskaidrojumus policijai par tām konflikta situācijām, kas notikušas tiesneses dzīvesvietā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties