27. Marts 2018 /NR. 13 (1019)
Tiesību politika
Augstākā tiesa noraida pārmetumus par Satversmes tiesas sprieduma neievērošanu
25

Pirmdien, 19. martā, Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesneši apsprieda publiskajā telpā pausto viedokli par Satversmes tiesas 2017. gada 8. marta sprieduma neievērošanu civillietas Nr. SKC-284/2017 (C04281907) izspriešanā. Šajā lietā spriedums tika pasludināts pagājušā gada 28. decembrī. Civillietu departamenta tiesneši atzina, ka kritiskais viedoklis izteikts, neņemot vērā Satversmes tiesā un Augstākās tiesas Civillietu departamentā izspriesto lietu atšķirīgos faktiskos un tiesiskos apstākļus. Līdz ar to pārmetumi par Satversmes tiesas sprieduma neievērošanu noraidāmi kā nepamatoti.

Konkrētajā lietā Augstākās tiesas Civillietu departamentam bija jārisina labticīga tiesību ieguvēja aizsardzības jautājums no civiltiesiskā skatpunkta.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
25 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
sm.
29. Marts 2018 / 19:11
0
ATBILDĒT
Ja fiziska persona vēlas ieķīlāt savu nekustamo īpašumu, lai paņemtu kredītu, viņu aizsargā patērētāju tiesības. Savukārt šajā situācijā fiziskā persona paliek faktiski neaizsargāta pret komersantu. Rezultātā tās īpašums ir ieķīlāts bez jebkāda gribas izteikuma. Valsts nedrīkstētu pieļaut šādu situāciju. Vai nu labticīga ieguvēja aizsardzība šādos gadījumos būtu sašaurināma, vai hipotēkas līgums jāsasaista ar kredīta līguma spēkā esamību, vai jāatrod cits risinājums.
Nezinu gan
29. Marts 2018 / 11:24
2
ATBILDĒT
ST spriedums nav pārliecinošs. Kaut kādu iemeslu dēļ nav pieaicināti civiltiesību smagsvari, bet tikai kaut kādi doktoranti. Ja J.Kolomijceva vismaz ir specializējusies civiltiesībās, tad kas ir M.Osis? Kāpēc nevarēja aicināt Rozenfeldu un Torgānu? Vai tāpēc, ka viņu viedoklis nesakrīt ar A.Laviņa viedokli, kuru viņš ir paudis savās atsevišķajās domās 2010.gada spriedumā un kurš tagad ST spriedumā ir akceptēts?
Jurčiks > Nezinu gan
31. Marts 2018 / 15:18
0
ATBILDĒT
Tiešām. Lietu skatīja Satversmes tiesa šādā sastāvā: tiesas sēdes priekšsēdētājs Aldis Laviņš, tiesneši Gunārs Kusiņš, Sanita Osipova, Daiga Rezevska un Ineta Ziemele.

No 5 tiesnešiem tikai viens (Laviņš) ar privāttiesību bekgraundu. Lai gan arī viņš, ja nemaldos, ir sācis kā administratīvais tiesnesis. Izskatās, ka ir pārliecinājis pārējos par sava viedokļa pareizību, kurš ir mazākuma viedoklis privāttiesību ekspertu vidū un arī tiesu praksē.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 22
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties