Tiesnešu ētikas komisija ir saņēmusi un izskatījusi prasītājas civillietā sūdzību par tiesneses necienīgu rīcību tiesas sēdē, kurā tika izskatīta prasītājas prasība par uzturlīdzekļu piedziņu un atbildētāja pretprasība par laulības šķiršanu un saskarsmes tiesību izmantošanas kārtības noteikšanu. Turpinājumā – Tiesnešu ētikas komisijas 2018. gada 16. februāra atzinums1 par tiesneša izturēšanos un izteikumiem tiesas sēdē.
[1] Sūdzībā norādīts, ka tiesnese nav bijusi neitrāla, paudusi personisko attieksmi par prasītājas paskaidrojumiem, tiesneses uzvedība bijusi aizskaroša un nepieņemama, tiesnese sākusi kliegt uz prasītāju. Sūdzības iesniedzēja norāda, ka ir vīlusies Latvijas tiesu sistēmā, jo tiesneses uzvedība radījusi nepatīkamu priekšstatu par tiesu varu kopumā.
[2] Tiesnešu ētikas komisija, noklausoties tiesas sēdes audioprotokolu, kā arī sūdzībai pievienoto audioierakstu par tiesas sēdi, kurā tika pasludināts tiesas spriedums, nolēma pēc savas iniciatīvas apspriest iespējamo tiesneses ētikas normu pārkāpumu. Tiesnešu ētikas komisija lūdza tiesnesi sniegt paskaidrojumu, un šāds paskaidrojums komisijā tika saņemts.
[3] Tiesnese rakstveida paskaidrojumā iezīmējusi vispārējo gaisotni, kas valdījusi starp pusēm, paskaidro, ka ir centusies atgādināt pusēm par pareizāko veidu, kā būtu risināmi savstarpējie strīdi, tajos neizmantojot bērnu kā "ieroci".
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.