5. Jūnijs 2018 /NR. 23 (1029)
Tiesību politika
Par tiesneša izturēšanos un izteikumiem tiesas sēdē
4

Tiesnešu ētikas komisija ir saņēmusi un izskatījusi prasītājas civillietā sūdzību par tiesneses necienīgu rīcību tiesas sēdē, kurā tika izskatīta prasītājas prasība par uzturlīdzekļu piedziņu un atbildētāja pretprasība par laulības šķiršanu un saskarsmes tiesību izmantošanas kārtības noteikšanu. Turpinājumā – Tiesnešu ētikas komisijas 2018. gada 16. februāra atzinums1 par tiesneša izturēšanos un izteikumiem tiesas sēdē.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Viesturs
5. Jūnijs 2018 / 13:32
7
ATBILDĒT
Jebkuram cilvēkam darbs ar laiku kļūst par apgrūtinošu ikdienu, arī sabiedriskajos amatos strādājošajiem.
Ar laiku cilvēks izdeg, 1007 reizē cilvēks saprot, ka visas šīs cilvēku muļķības, naids, skaudība un naudas un varaskāre utt., viņa darbā nebeigsies nekad, taču līdz VIŅAM zināmajam un iepriekš paredzamajam rezultātam ir jānonāk. Te nu arī sākas pašsaprotamas turpmākās psiholoģiskās reakcijas.
Nieks ar šo tiesnesi, te der atcerēties Āboltiņas bērnišķīgo mēdīšanos (starp citu vienīgā redzētā viņas patiesā rīcība un reakcija), Lagzdiņa vidējo pirkstu, žurnālistes nosaukšanu konferencē par m... utt., varētu atcerēties desmitiem gadījumu. Vispār jau - nekas īpašs. Komisijas lēmums noteikti ļaus atvēsināties un pārstartēties.
Mjā
5. Jūnijs 2018 / 12:08
2
ATBILDĒT
Interesanti, kas gan tiesnesim vēl būtu tāds tiesas zālē jāizdara, lai viņa pārkāpumu atzītu par rupju - ironija, nievājošas piezīmes un kliegšana taču ir vairāk nekā pietiekami, lai pārkāpums tiktu kvalificēts kā rupjš. Sanāk, ka dota zaļā gaisma šāda veida uzvedībai no tiesnešu puses. Kaut kā ļoti klibo tomēr mums tā izpratne par cieņpilnas izturēšanās būtiskumu....
JBK
5. Jūnijs 2018 / 10:32
0
ATBILDĒT
Vispēr ar tādām "pērlēm" pēdējā laikā salīdzinoši bieži nākas saskarties. Aizkaitinātas jau zālē ienāk. Nesen viena tiesnese pateica, ka skatot lietu pēc būtības pusēm jāsniedz paskaidrojumi mutiski un nekādi prasības pieteikumi vai paskaidrojumi, kas sniegti rakstveidā tādās sēdēs netiek ņemti vērā. Otrai pusei pajautāja vai tad pirmo reizi tiesā un kā cilvēks ar juridisko izglītību nejēdz pareizi uzvesties...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties