12. Jūnijs 2018 /NR. 24 (1030)
Numura tēma
Plānotās izmaiņas Būvniecības likumā
1
Andris Lazarevs
Ekonomikas ministrijas Būvniecības politikas departamenta direktores vietnieks 

[1] Būvniecības regulējums nav statisks lielums, bet tas visu laiku tiek attīstīts, lai sasniegtu noteiktus mērķus. Tā arī šī brīža Būvniecības likums bija radīts noteiktu mērķu sasniegšanai. Viens no šiem mērķiem bija būvatļaujas apstrīdēšana un pārsūdzēšana agrākā būvniecības procesa posmā. Šim mērķim tika pakārtoti arī visi būvnoteikumi. Mērķis tika sasniegts, tomēr risinājumi šī mērķa sasniegšanai ir radījuši papildu administratīvo slogu būvniecības nozarei, ciktāl tas attiecas uz būvniecības administratīvo procesu, kura ietvaros tiek izdota būvatļauja. Šobrīd izstrādāti jauni grozījumi Būvniecības likumā attiecībā uz būvniecības procesa dalībnieku atbildību un būvvaldes, kā arī Būvniecības valsts kontroles biroja (turpmāk – BVKB) kompetenci.

Rakstā tiks sniegta konspektīva informācija par plānotajiem grozījumiem Būvniecības likumā saistībā ar būvniecības procesa dalībnieku atbildību un būvvaldes kompetenci.

[2] Būvniecības nozares attīstībai ir izvirzīti jauni mērķi, un šie mērķi ir noteikti Latvijas būvniecības nozares attīstības stratēģijā 2017.–2024. gadam.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
ai_bi
12. Jūnijs 2018 / 09:35
0
ATBILDĒT
Lūdzu precizējiet Būvniecības likuma robežas, nosakot, ka tas nav vienīgais likums, uz kura pamata darbojas būvvaldes. Šobrīd, piemēram, Rīgas pašvaldības būvvaldē valda uzskats, ka tas ir vienīgais un saistošais likums. Vēl viena problēma, ka pilnīgi par katru būvniecības lēmumu vai starplēmumu jāvēršas tiesā, jo nav cita mehānisma strīda izskatīšanai ārpus tiesas. Tiesvedības ir garas un tikmēr situācija, saistībā ar pārsūdzēto lēmumu mainās un papildus rodas vēl citi un citi lēmumi, arī pārsūdzami tiesā (uz to norādīts pašos lēmumos).
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties