26. Jūnijs 2018 /NR. 26 (1032)
Skaidrojumi. Viedokļi
Ortofoto jeb pierādījums, kas zināms tikai retajam
Ilva Mežiņa
Biznesa augstskolas "Turība" Juridiskās fakultātes maģistrante, Lauku atbalsta dienesta Juridiskā departamenta Eiropas Savienības tiešo maksājumu juridiskās daļas juriskonsulte 

Viens no nozīmīgākajiem jēdzieniem, kurš lietots tiesību zinātnē, ir jēdziens "pierādīšana". Efektīvi pierādījumi par faktiskajiem apstākļiem ir viens no obligātajiem priekšnosacījumiem, lai tiesvedībā tiktu panākts taisnīgs rezultāts. Kopš Administratīvā procesa likuma (turpmāk – APL) stāšanās spēkā tiesas daudzkārt ir skatījušas administratīvos strīdus, kuros kā pierādījums ir izmantots ortofoto. Pieaugot pieredzei attiecībā uz šāda pierādījuma izmantošanu, nākotnē noteikti parādīsies jauni un šajā rakstā neaplūkoti jautājumi. Mūsdienās informācijas tehnoloģijas ir kļuvušas par neatņemamu, bet arī strauji mainīgu dzīves sastāvdaļu, tāpēc arī to pielietojums administratīvo strīdu risināšanā neizbēgami kļūs nozīmīgāks. Pašlaik nav veikti būtiski pētījumi ortofoto kā pierādījuma izmantošanā administratīvajā procesā, tas ir samērā jauns pierādīšanas līdzeklis šajā procesā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties