3. Jūlijs 2018 /NR. 27 (1033)
Domu mantojums
Digitalizēti Latvijas Senāta materiāli
Rasma Zvejniece
Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja 
Pirmais Latvijas Senāta kopējo rīcības sēžu žurnāls, kas tika sākts ar 1919. gada 10. septembri.
LVVA

Turpinot Augstākās tiesas un Latvijas Nacionālā arhīva sadarbību, ar vērtīgiem materiāliem papildināta arhīva digitālo materiālu kopa "Ieskats Latvijas Senāta dokumentos 1919‒1940". Tagad tajā ikviens interesents var iepazīties ar Latvijas Senāta Apvienotās sapulces tiesas un rīcības sēžu žurnāliem, kas glabājas Latvijas Valsts vēstures arhīva 1535. fondā "Latvijas Senāts".

Latvijas Senāta digitālo materiālu kopu Latvijas Nacionālais arhīvs pēc Augstākās tiesas ierosinājuma izveidoja pirms diviem gadiem, digitalizējot un padarot publiski pieejamu daļu no Senāta Spriedumu biroja materiāliem.

Tagad šo arhīva portālā skatāmo Latvijas Senāta dokumentu krātuvi papildinājuši Senāta "pamatdokumenti" ‒ Senāta Apvienotās sapulces sēžu žurnāli no 1919. gada līdz 1940. gadam (izņemot 1936., 1937. un 1938. gadu, ko nav izdevies arhīvā atrast).

Augstākās tiesas un arhīva kopdarbs, lai Senāta dokumenti būtu ērti pieejami digitālā veidā, ir dāvana Latvijas tiesībniekiem Latvijas Senāta simtgadē. Domājams, šie materiāli būs noderīgi ne tikai Augstākajai tiesai kā Latvijas Senāta darba un tradīciju turpinātājai, bet arī citām tiesu varas institūcijām un tiesu sistēmai kopumā, lai pētītu vēsturi un nodrošinātu tiesu sistēmas darbības pēctecību. Tāpat materiāli varētu noderēt Latvijas tiesību vēsturnieku darbā.

Arhīva materiālu pētniecība ir patiesi aizraujošs piedzīvojums.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties