10. Jūlijs 2018 /NR. 28 (1034)
Skaidrojumi. Viedokļi
Kāda saistība Vācijas senioru vieglatlētikas sacensībām un Eiropas Savienības tiesībām?
Mg. iur.
Edgars Gūte
Vieslektors LU un BA "Turība" Juridiskajās fakultātēs ES tiesībās, jurists Tieslietu ministrijā  

Eiropas Savienība tika izveidota kā ekonomiska savienība. Pašlaik Līgums par Eiropas Savienības darbību1 (turpmāk – LESD) jau sen vairs nereglamentē tikai jautājumus, kas saistīti ar saimniecisko darbību. Arī sporta tiesības ir "atradušas" savu vietu Eiropas Savienības tiesībās. Proti, LESD 6. panta e) punktā un 165. pantā ietverta Eiropas Savienības kompetence attiecībā uz sporta pasākumiem. Minētajās normās iekļauta tā sauktā Eiropas Savienības "atbalstošā kompetence" attiecībā uz sporta pasākumiem, kas izpaužas kā attiecīgo pasākumu veicināšana.2 Autora ieskatā, tas nav nosodāmi, ja Eiropas Savienība kā ievērojama starptautiska organizācija veic atbalstošas darbības, lai veicinātu, piemēram, izglītību, sportiskas aktivitātes un tamlīdzīgus jautājumus, tomēr autora novērojumi pēdējā laikā rada bažas par to, vai Eiropas Savienība, izmantojot LESD 6. panta e) apakšpunktu un 165. pantu, "neielasa" savu kompetenci jautājumos, kas nebūtu uzskatāmi par saistītiem ar Eiropas Savienības kompetenci.

Šajā rakstā autors pievērsīsies vienai Eiropas Savienības tiesas (turpmāk – EST) lietai, kura hipotētiski var izmainīt Eiropas Savienības tiesību un sporta tiesību mijiedarbību. Var pat spekulēt, ka EST, iespējams, sniegs tēzes, kas varētu paplašināt Eiropas Savienības "atbalstošo" kompetenci sporta tiesībās. Jāuzsver, ka rakstā paustais viedoklis pašlaik uzskatāms par spekulatīvu, jo EST lietā vēl nav pieejams nolēmums un rakstā ietvertā informācija izriet tikai no publiski pieejamās informācijas un attiecīgo prejudiciālo jautājumu satura.

Īsumā raksturojot minētās lietas fabulu, Vācijas tiesa (Amtsgericht Darmstadt) ir uzdevusi prejudiciālā nolēmuma lūgumu EST saistībā ar strīdu, kurā iesaistīts Itālijas pilsonis un senioru [autora izcēlums] vieglatlētikas sacensību dalībnieks Daniels Biffi (Danielle Biff).

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties