30. Oktobris 2018 /NR. 44 (1050)
Skaidrojumi. Viedokļi
Vardarbīgu dzimumnoziegumu būtiskākie izmeklēšanas problēmjautājumi nopratināšanas aspektā
1
Bac. iur.
Vita Nagle
Baltijas Starptautiskās akadēmijas profesionālās maģistrantūras studiju programmas "Krimināltiesības" maģistrante

Latvijā joprojām viena no galvenajām problēmām ir sabiedrībā pieaugošā seksuālā vardarbība. Seksuālā vardarbība, kas vērsta pret bērniem, ir nopietns bērnu pamattiesību pārkāpums. Veicot šādu kategoriju noziegumu izmeklēšanu, jāiegūst un jānostiprina pierādījumi pēc iespējas kvalitatīvāk, profesionālāk, lai sekmētu stabilu un pārliecinošu pierādījumu bāzi sekmīgai lietas iztiesāšanai ar notiesājošu spriedumu un lielāku soda bardzību. Pēc autores domām, šajos jautājumos ir saskatāmas problēmas, kas saistītas ar procesa virzītāju nekompetenci izmeklēt šādu kategoriju lietas, kā arī atsevišķas Kriminālprocesa likuma (turpmāk – KPL) normas ir nepilnīgas attiecībā uz šo noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanā veicamajām procesuālajām darbībām. Pētījuma mērķis ir izpētīt un identificēt galvenos problēmjautājumus izmeklēšanas procesā attiecībā uz vardarbīgiem dzimumnoziegumiem un likuma normu pilnveidošanas nepieciešamību, kā arī sniegt priekšlikumus efektīvākai šo jautājumu risināšanai.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
31. Oktobris 2018 / 16:10
39
ATBILDĒT
Strādājot dāmu kolektīvā, Seskis ikdienas saņem apsūdzības par seksuālu vardarbību. Beigu beigās jebkura Seska darbība tiek vērtēta kā miesisko dziņu apmierināšanas mēģinājums. Aizgāja uz arhīvu - tātad jaunā arhivāre iepatikusies, Seskis sapulcē - neko nedara, tikai lūr kolēģēm dekoltē, runā pa telefonu - laikam mīļākajai batonus sprauž ausīs u.t.t. un tā bez gala. Tāpēc Seskis vienmēr ir gatavs kontrargumentācijai jautājumos, kas saistīti ar seksuālo vardarbību, un uzskata, ka rakstā trūkst atsauce uz pašu pirmo teikumu: „Latvijā joprojām viena no galvenajām problēmām ir sabiedrībā pieaugošā seksuālā vardarbība". Tas ir pētāms problēmjautājums, kas nebūt nav vispārzināms fakts (kā to vēlas pasniegt dažu nevalstisko organizāciju pārstāvji), tātad pētāmā jautājuma ietvaros ir nepieciešama informācijas apkopošana (policijas, tiesu statistika, aptaujas, analītiski pētījumi), lai minēto apgalvojumu prezentētu vismaz hipotēzes līmenī.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
30. Oktobris 2018 /NR. 44 (1050)
Kalvis Torgāns: ejiet līdzi laikam!  
30. Oktobris 2018 /NR. 44 (1050)
Polija un tiesiskums
LASĪT E-ŽURNĀLU: Nr. 44 (1050)
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Kriminālprocesa likums
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties