8. Janvāris 2019 /NR. 1 (1059)
Tiesību prakse
Pierādījumu vērtēšanas prasības
Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta lēmums
Lietā Nr. SKK-540 /
2018. gada 4. oktobrī

Pierādīšanas priekšmetā ietilpstošos apstākļus pierāda ar pieļaujamiem, attiecināmiem, ticamiem un pietiekošiem pierādījumiem, kas iegūti, pārbaudīti un novērtēti Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā. Kriminālprocesa likums neparedz pierādījumu vērtēšanas veidu – objektīva vērtēšana vai objektīvās patiesības noskaidrošana.

Augstākā tiesa šādā sastāvā: tiesnesis Pēteris Dzalbe, tiesnese Aija Branta, tiesnesis Voldemārs Čiževskis, izskatīja rakstveida procesā krimināllietu sakarā ar apsūdzētā [pers. A] aizstāvja Andra Zaviļeiska kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas 2018. gada 22. maija lēmumu.

 

Aprakstošā daļa

[1] Ar Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas 2017. gada 13. novembra spriedumu [pers. A], personas kods [..], atzīts par vainīgu Krimināllikuma 262. panta otrajā daļā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā un sodīts ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz 2 mēnešiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 4 gadiem.

[2] Ar pirmās instances tiesas spriedumu [pers. A] atzīts par vainīgu un sodīts par to, ka viņš vadīja transportlīdzekli bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, atrodoties narkotisko vielu ietekmē.

Noziedzīgs nodarījums izdarīts šādos pirmās instances tiesas konstatētos apstākļos.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties