8. Janvāris 2019 /NR. 1 (1059)
Viedoklis
Par tiesu praksi, kura iedrošina policistus apkarot administratīvos pārkāpumus ar noziedzīgām metodēm
4

Likuma "Par policiju" 3. panta pirmā daļa nosaka, ka policijas uzdevums ir "novērst noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus". Šoreiz neticamā veidā sabiedrības rīcībā ir nonācis pašu policistu filmēts videoieraksts, kurā ir skaidri redzams, ka policisti nevis novērš pārkāpumu, bet, skaidri apzinoties, ka cilvēks atrodas nepārprotami ievērojamā alkohola reibumā, pavēl tam sēsties pie stūres un braukt! Tagad tiesībsargājošās iestādes lai vērtē policistu darbību Krimināllikuma 318. panta (Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana) un 319. panta (Valsts amatpersonas bezdarbība) kontekstā, bet autors šajā rakstā apskatīs gan šo videoierakstu, gan tiesas spriedumu par to, kā arī, balstoties uz personīgo pieredzi, analizēs tiesnešu atšķirīgo nostāju jautājumā par to, kas vispār ir pierādījums administratīvā pārkāpuma lietā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
lasitajs
9. Janvāris 2019 / 13:29
3
ATBILDĒT
Tēze. Nevainīgums tiek prezumēts, ja nav pierādījumu par pretējo.
Atbilde. Bez pierādījumiem tiesā nekas nenotiek un neviens netiek notiesāts.
Ai_bi
8. Janvāris 2019 / 10:03
1
ATBILDĒT
Bardaks ar video ierakstiem un foto fiksāciju policijā ir izdevīgs sodu piemērošanā. IeM iestādēs joprojām nav nekādas noteiktas kārtības šajā jomā. Likumam "Par policiju" piesaistītie MK noteikumi par video ir nepilnīgi un tāpat VP tie netiek reāli īstenoti. Savukārt likumam "Par policiju" piesaistītie MK noteikumi par materiāli tehnisko nodrošinājumu policijai, ir aizvēsturiski. Lai arī LAPK skaidri nosaka, kādiem ir jābūt pierādījumiem lietā un kādā veidā iegūtiem, tiesas to nekad neņem vērā. Secinājums - likumdevējs policijai nav paredzējis atbilstošu materiāli tehnisko nodrošinājumu un nav uzdevis iegūt objektīvus pierādījumus, tāpēc atliek tikai sacerētie ziņojumi un protokols.
atvainojiet
8. Janvāris 2019 / 09:17
22
ATBILDĒT
Vai JV ņem pretī jebkuru rakstītpratēju?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties