29. Janvāris 2019 /NR. 4 (1062)
Informācija
Kāds būs administratīvās atbildības jaunais regulējums
4
Gads līdz Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās brīdim
Līdz ar jauno Administratīvās atbildības likumu nākamgad notiks būtiskas pārmaiņas administratīvo sodu tiesībās Latvijā, un tam ir laikus jāsāk gatavoties. Pirmās lietpratēju diskusijas notika JV redakcijas rīkotās Dr. iur. Edvīna Danovska un žurnāla lasītāju tikšanās ietvaros 2018. gada decembrī.
Santa Sāmīte

Administratīvās atbildības likums, kas izstrādāts ar mērķi modernizēt administratīvās atbildības tiesības un aizstāt novecojušo un no padomju laikiem mantoto Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, tika pieņemts Saeimā 2018. gada 25. oktobrī un stāsies spēkā 2020. gada 1. janvārī.

Ņemot vērā būtiskās izmaiņas, ko nesīs jaunais likums (piemēram, tajā vairs nebūs sevišķās daļas, tā vietā dekodifikācijas ceļā administratīvie pārkāpumi un sodi tiks izkliedēti pa nozaru likumiem) un kurām laikus jāsagatavojas, "Jurista Vārds" pagājušā gada decembrī sagādāja saviem lasītājiem iespēju tikties ar vienu no nozares lietpratējiem – LU Juridiskās fakultātes docentu Dr. iur. Edvīnu Danovski.

Temata aktualitāti apliecināja ļoti lielā interese, kuras dēļ redakcija bija spiesta pat atteikt dalību vairākiem gribētājiem, jo Latvijas Universitātes Bibliotēkas Klusā lasītava, kurā notika E. Danovska priekšlasījums un diskusija, nespēja uzņemt visus interesentus.

Ņemot vērā šo interesi un tēmas nozīmīgumu, kas turpinās pieaugt, tuvojoties likuma spēkā stāšanās brīdim, "Jurista Vārda" redakcija plāno šī gada laikā sagatavot speciālu žurnāla tematisko laidienu, kas būs veltīts Administratīvās atbildības likumam. Tikmēr šajā žurnālā informējam par galvenajiem akcentiem, kas izskanēja E. Danovska un "Jurista Vārda" lasītāju tikšanās laikā 2018. gada 18. decembrī.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
.
6. Februāris 2019 / 15:21
0
ATBILDĒT
Līdz šim viss bija vienkārši - atver LAPK un ar ctrl+f meklē sev vajadzīgo atslēgvārdu.

Tagad caur likumi.lv google iebūvēto meklētāju tev piedāvās 400 iespējamos variantus spēkā esošos, spēku zaudējušos un vēl varbūt projekta stadijā esošajos normatīvajos aktos...
Jurčiks
29. Janvāris 2019 / 12:50
1
ATBILDĒT
Attīstība ir laba lieta, un daudzas jaunās lietas ir OK, taču nedomāju, ka APK Sevišķās daļas saskaldīšana starp 120+ likumiem palīdzēs tiesiskuma stiprināšanai. Apšaubāma ir arī atteikšanās no konfiskācijas kā papildsoda.
Jurčiks > Jurčiks
30. Janvāris 2019 / 09:24
1
ATBILDĒT
Starp citu, tieši kodifikācija savulaik bija juridiskās domas sasniegums, tagad ejam atpakaļ. Kam tas bija vajadzīgs?...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties