23. Aprīlis 2019 /NR. 16 (1074)
Skaidrojumi. Viedokļi
Nepilsoņu bērnu tiesības uz pilsonību
2
Mg. iur.
Dace Spaliņa
 

Nepilsonība ir Latvijas sabiedrībā aktuāls jautājums, neraugoties uz to, ka statuss "nepilsonis" tika radīts kā pagaidu statuss, lai regulētu situāciju pārejas periodā, kas izveidojās pēc Padomju Sociālistisko Republiku Savienības (turpmāk – PSRS) sabrukuma, kas notika 1992. gada 1. janvārī, kad liels skaits cilvēku palika bez pilsonības, jo PSRS pilsonība beidza eksistēt. Šobrīd Latvijā joprojām ir liels skaits nepilsoņu, katru gadu statuss "nepilsonis" tiek piešķirts arī jaundzimušiem bērniem. Šāda situācija, kad 27 gadus pēc PSRS sabrukuma personām tiek turpināts piešķirt nepilsoņa statusu, nav pieļaujama un to ir nepieciešams risināt.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Ainārs
20. Maijs 2019 / 09:42
0
ATBILDĒT
Situācija viennozīmīgi ir nepareiza un absurda.
Vienlaikus ir kas vēl absurdāks un nesaprotamāks - šobrīd, pateicoties Latviešu valodas aģentūras 'aktivitātēm' pilsonība netiek piešķirta arī LV pilsoņu bērniem kuri dzimuši ārpus LV. Vai par to nevienam galva nesāp?
Dace Milberga
27. Aprīlis 2019 / 21:47
1
ATBILDĒT
Būtu interesanti dzirdēt kā ātrāk, ne tikai evolūcijas ceļā, izbeigt nepilsoņa statusa esamību Latvijā. Varbūt likumdevējs BEIDZOT varētu noteikt beigu termiņu šim (pārejas perioda) statusam, tādējādi nepilsoņiem liekot beidzot izdarīt izvēli - naturalizēies vai iegūt citas valsts pilsonību? Tad arī bērna pilsonība neliktu vairs lauzt šķēpus.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties