14. Maijs 2019 /NR. 19 (1077)
Informācija
Intelektuālā īpašuma dienā – ar sportu saistītie jautājumi

Atzīmējot Pasaules intelektuālā īpašuma dienu, Patentu valde arī 2019. gadā rīkoja intelektuālā īpašuma tiesībām veltītu pasākumu. Seminārs "Intelektuālais īpašums un sports – tieksme pēc zelta" (Reach for Gold: IP and Sports) notika Rīgā 26. aprīlī, Pasaules intelektuālā īpašuma dienā. Šo dienu starptautiski atzīmē jau kopš 2000. gada, un šajā dienā Latviju regulāri apmeklē starptautiski eksperti, sabiedrības uzmanību pievēršot interesantiem un svarīgiem intelektuālā īpašuma jautājumiem.

Kāpēc pievērsties intelektuālā īpašuma jautājumiem sporta nozarē

Lielai daļai sabiedrības varētu nebūt skaidrs viedoklis par sporta un intelektuālā īpašuma sasaisti. Kā norāda Patentu valde: pievēršot Latvijas sabiedrības uzmanību intelektuālā īpašuma jautājumiem, nevar ignorēt, ka sports gan profesionāļus, gan amatierus ievirza jaunā dzīves kvalitātē, veicinot viņu attīstību un pilnveidošanos, līdzīgi kā intelektuālais īpašums, kas ir viens no galvenajiem uzņēmējdarbības, inovāciju un pasaules attīstības atribūtiem un "sporta ekipējumiem".

Seminārā ar savu pieredzi dalījās ārvalstu lietpratēji no Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) un juridisko konsultāciju birojiem.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties