20. Augusts 2019 /NR. 33 (1091)
Skaidrojumi. Viedokļi
Noziedzīgu nodarījumu kvalifikācija un tiesības uz taisnīgu tiesu
1
Dr. iur.
Valentija Liholaja
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras profesore 

ANO Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas1 10. pants noteic, ka katram cilvēkam viņa tiesību un pienākumu noskaidrošanai, kā arī lai noteiktu viņam izvirzītās apsūdzības pamatotību, ir tiesības sakarā ar visu personu vienlīdzību likuma un tiesas priekšā prasīt, lai viņa lietu, atklāti un ievērojot visas taisnīguma prasības, izskatītu neatkarīga un objektīva tiesa, tādējādi deklarējot tiesības uz taisnīgu tiesu, kas uzskatāmas par pirmās paaudzes cilvēktiesībām. Analoģisks regulējums rodams arī ANO Starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām2 14. pantā un Eiropas Padomes Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas3 6. pantā. Šiem priekšrakstiem korespondē Latvijas Republikas Satversmes4 92. panta pirmais teikums: "Ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā."

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
BOSS
27. Augusts 2019 / 08:54
1
ATBILDĒT
Vēlos vērst uzmanību, ka vienošanās process kriminālprocesā ir ieviests, lai vienkāršotu un paātrinātu taisnīgu kriminālprocesuālu noregulējumu. Šobrīd neredzu pamatu prasībai noteiktā soda motivācijai. Ja tiesa, lemjot par vienošanās apstiprināšanu, nepeikrīt noteiktajam sodam tai ir tiesības kriminālprocsu izskatīt mutvārdu procesā, tadejāi arī uzklausīt motivāciju sodam.
Attiecas uz nepareizu kvalifikāciju, kļūdainu apstāķlu novērtējumu, apstiprinot šādu vienošanos, saglabājas lietas dalībnieku tiesības pārsūdzēt šādu lēmumu kasācijas kārtībā.
Manuprāt, autora izvirzītās idejas varētu nonākt pretrunā tam, kādēļ šāds institūts tika ieviests kriminālporcesā.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties