8. Oktobris 2019 /NR. 40 (1098)
Viedoklis
Vai uz tiesas debašu un apsūdzētā pēdējā vārda rēķina var efektivizēt kriminālprocesu
6

Septembra beigās publiski izskanēja ziņa, ka Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisija lēmusi atbalstīt iespējamos priekšlikumus Kriminālprocesa likuma grozījumiem, starp kuriem nolūkā efektivizēt kriminālprocesu paredzēti jauninājumi arī attiecībā uz tiesas debašu un apsūdzētā pēdējā vārda ilgumu, tos ierobežojot. Krimināltiesībnieku aprindās šī vēsts nav palikusi bez ievērības un jau izsaukusi pretrunīgu reakciju, uzrādot gan par, gan pret pozīciju. Tādēļ, veicinot kvalitatīvas plašākas diskusijas aizsākumu, "Jurista Vārds" aicināja izteikties Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Dr. iur. Andreju Judinu, lūdzot iezīmēt minētās ieceres tvērumu un mērķi, savukārt apsūdzības (Latvijas Republikas Prokuratūra) un aizstāvības (zvērināts advokāts Egons Rusanovs) pusei lūgts vispārīgs komentārs, vai abu minēto tiesību institūtu grozījumi var dot cerēto efektu kriminālprocesa paātrināšanā, vienlaikus neradot citus riskus. "Jurista Vārds" aicina iesaistīties turpmākā diskusijā arī citus ekspertus!

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
piebilde
14. Oktobris 2019 / 10:00
0
ATBILDĒT
Šobrīd - kas var liegt vienam debatētājam skaļi un ar izteiksmi lasīt visus lietas materiālus? Tie tak visi "attiecas uz lietu".
Viesturs
12. Oktobris 2019 / 11:57
2
ATBILDĒT
Man kā pirmās instances tiesnesim debates nekad nav kavējušas procesu. Sarežģītās lietās tieši ļoti nepieciešamas debates, kurās prokurors un advokāts ,,savelk galus" lietā.
Būtiskākie iemesli garajiem procesiem ir
1. advokāti (proti, noslodze, kas saistoša tiesām)
2. liecinieku un apsudzēto piedalīšanās nodrošināšana
3. tiesu noslodze
Viss pārējais, manuprāt', ir vnk fufelis un ,,blakšu spiešana ar pirkstiem" - tobiš milzīgi strīdi par to, kas nesesīs reālu labumu
Seskis
11. Oktobris 2019 / 12:39
1
ATBILDĒT
Pēdējo vārdu nepieciešams ieviest arī civilprocesā un administratīvajā procesā, jo procesa dalībnieki vairākkārt ir izteikuši tiesai lūgumu Seskim kā atbildētāja pārstāvim piemērot medicīniska rakstura piespiedu līdzekļus. Ja procesa dalībnieki civilprocesā un administratīvajā procesā pieteic kriminālprocesa normās paredzētus lūgumus, galaktiskā taisnīguma princips paģēr, ka atbildētājs var aizstāvēties arī ar kriminilāprocesā paredzētajiem tiesiskajiem līdzekļiem, tostarp izkliegt savu sāpi pēdējā vārda ietvaros.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties