10. Decembris 2019 /NR. 49 (1107)
Tiesību prakses komentāri
Par Satversmes tiesas spriedumu par izglītības ieguves valodu privātās izglītības iestādēs
Mg. iur.
Viesturs Razumovskis
Valsts valodas centra Valodas kontroles departamenta vadītāja p. i. 
Mg. iur.
Inese Bursevica
Valsts valodas centra Valodas kontroles departamenta Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītāja p.i., juriskonsulte 

[1] 2019. gada 13. novembrī Satversmes tiesa pieņēma spriedumu lietā "Par 2018. gada 22. marta likuma "Grozījumi Izglītības likumā" 1. panta pirmās daļas atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. pantam, 91. panta otrajam teikumam, 112. panta pirmajam teikumam un 114. pantam" (lieta Nr. 2018-22-01) (turpmāk – spriedums).

Lietas būtība daudzējādā ziņā ir par līdzīgiem juridiskiem aspektiem, ko Satversmes tiesa vērtēja lietā Nr. 2018-12-01, par ko Valsts valodas centrs (turpmāk – centrs) ir sniedzis komentāru šā gada 4. jūnija "Jurista Vārda" numurā.1 Atšķirībā no spieduma lietā Nr. 2018-12-01, kurā runa bija par izglītības ieguves valodu valsts un pašvaldības iestādēs, šajā lietā ir vērtēta izglītības ieguves valoda privātajās izglītības iestādēs. Papildus Satversmes tiesa vērtē pieteikuma iesniedzēju pausto viedokli, ka apstrīdētā norma neatbilst Satversmes 1. panta tvērumā ietilpstošajam tiesiskās paļāvības principam.

Pieteikuma iesniedzēju ieskatā, viņiem bija radusies aizsargājama tiesiskā paļāvība uz to, ka viņu izglītības process privātajā izglītības iestādē tiks īstenots atbilstoši tai izglītības programmai, kas attiecīgajā izglītības iestādē bija licencēta un akreditēta brīdī, kad tika noslēgti līgumi par viņu izglītošanu.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties