17. Decembris 2019 /NR. 50/51/52 (1108/1109/1110)
Skaidrojumi. Viedokļi
Administratīvās atbildības likuma pamatnoteikumu svarīgākās nostādnes
1
Dr. iur.
Edvīns Danovskis
LU Juridiskās fakultātes Valststiesību zinātņu katedras docents 

Ievads 2018. gada nogalē pieņemtais Administratīvās atbildības likums1 (turpmāk – AAL) ir radīts, pārņemot Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (turpmāk – LAPK) darbības laikā uzkrāto pieredzi un pilnveidojot vairākus administratīvās atbildības institūtus. Likuma lasītāji pamanīs būtiskas izmaiņas likuma struktūrā (vairs nav sevišķās daļas), sodu reglamentācijā (ieviestas naudas soda vienības, vairs nav administratīvais arests u.c.) un ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
amatpersona
30. Decembris 2019 / 08:56
1
ATBILDĒT
Vai tad vairs nebūs paredzēta administratīvā atbildība par tīšu maznozīmģu miesas bojājumu nodarīšanu, kur miesas bojājums ir obligāts priekšnoteikums (materiālais sastāvs, kur jāvērtē) atbildībai? Vai šajā gadījumā personas psihiskā attieksme pret kaitīgajām sekām nebūs izšķiroša, lai nodarījumu kvalificētu pareizi (piemēram, nosakot vai miesas bojājumu nodarišana ir tīša? Vai arī tagad sauksim pie administratīvās atbildības par miesas bojājumu nodarīšanu aiz neuzmanības?
Izlasot Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā likumprojektu sapratu, ka likumdevējs aizgājis auzās... Tagad VP sauks pie administratīvās atbildības arī par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu aiz neuzmanības...Vai policijas darbiniekiem nav ko darīt?
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties