7. Janvāris 2020 /NR. 01 (1111)
Skaidrojumi. Viedokļi
Pagaidu aizsardzība – visās civillietu kategorijās
1
Taisnīga tiesa
Dace Vārna
Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Starptautisko un procesuālo tiesību nodaļas juriste 
Iveta Gedus
Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Starptautisko un procesuālo tiesību nodaļas juriste 

Satversmes 92. pants noteic, ka ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumiskās intereses taisnīgā tiesā. Tiesības uz taisnīgu tiesu attiecas uz visu tiesvedības procesu, tostarp efektīvu tiesas aizsardzības nodrošināšanu līdz galēja nolēmuma spēkā stāšanās brīdim. Tas nozīmē, ka no tiesībām uz taisnīgu tiesu izriet valsts pienākums nodrošināt tiesā īstenojamus un efektīvus pagaidu tiesiskās aizsardzības līdzekļus, ko prasītājs var izmantot pret savu tiesību aizskārēju.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Krista Milberga
10. Janvāris 2020 / 17:13
0
ATBILDĒT
"Ar jaunā pagaidu aizsardzības regulējuma ieviešanu ir būtiski nodrošināt arī pagaidu aizsardzības lēmuma efektīvu izpildi, tādēļ, lai tiesas nolēmuma izpilde netiktu kavēta, tiek veikti grozījumi Civilprocesa likuma 620. pantā, nosakot par tiesas noteiktajā termiņā neizpildītu nolēmumu palielinātu sankciju – naudas sodu par nolēmuma nepildīšanu līdz 3000 eiro, ko tiesa varēs piemērot, vienlaikus nosakot jaunu termiņu nolēmuma izpildei." "Ļoti labi. Vai tādi paši sodi būs arī tiem(Valsts policija), kuriem ir pienākums iepazīstināt personu, kurai jāievēro tiesas aizliegumi? Aktuāla ir problēma, ka adresāti nemaz neteek iepazīstināti ar tiesas lēmumiem un policies arī tiesu neinformē par to, ka nav iespēju vai nav iespējams izsniegt tiesas lēmumu adresātam. Tikmēr aizsargājamais prasītājs dzīvo bailēs no atbildētāja un uz jebkuriem pieteikumiem par nolēmuma pārkāpumiem saņem Valsts policijas un prokuratūras atteikumus par kriminālprocesu ierosināšanu, jo atbildētājs nav informēts par tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzības līdzekļiem.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties