14. Janvāris 2020 /NR. 2 (1112)
Notikums
Pasniegta Saharova balva par domas brīvību
Foto no Eiropas Parlamenta arhīva

"Jurista Vārds" pēc Eiropas Parlamenta uzaicinājuma līdz ar citiem Latvijas mediju pārstāvjiem 2019. gada 17.–18. decembrī viesojās Eiropas Parlamentā Strasbūrā, Francijā. Eiropas Parlamentā svinīgā apbalvošanas ceremonijā 18. decembrī Džūherai Ilhamai (Jewher Ilham) pasniedza 2019. gada Saharova balvu. Ilhama Tohti meita Strasbūrā saņēma 2019. gada Saharova balvu par domas brīvību sava tēva vietā, kurš pašlaik atrodas ieslodzījumā Ķīnā.

Kas ir Saharova balva

 

Katru gadu Eiropas Parlaments piešķir Saharova balvu par domas brīvību, kas nosaukta par godu padomju fiziķim un politiskajam disidentam Andrejam Saharovam. Balvas mērķis ir godināt cilvēkus un organizācijas, kas aizstāv cilvēku tiesības un pamatbrīvības. Balva izveidota 1988. gadā, un 2019. gadā tā tika pasniegta 31. reizi.

Balvu piešķir par īpašiem sasniegumiem vienā no šādām jomām: cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzība, it īpaši saistībā ar tiesībām uz vārda brīvību; minoritāšu tiesību aizsardzība; starptautisko tiesību aktu ievērošana; demokrātijas attīstība un tiesiskas valsts izveide.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties