14. Janvāris 2020 /NR. 2 (1112)
Skaidrojumi. Viedokļi
Sankciju regulējuma piemērošana pārrobežu finanšu pakalpojumu sniedzējiem
2
LL.M.
Krišjānis Bušs
Zvērināta advokāta palīgs ZAB "Cobalt" 

2019. gada 4. jūlijā spēkā stājušies grozījumi Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā (turpmāk – Sankciju likums) paredz, ka visas personas Latvijas teritorijā ir uzskatāmas par Sankciju likuma subjektiem. Praksē ne tikai Latvijas, bet arī citu Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstu komersantiem, kuri sniedz pārrobežu finanšu pakalpojumus Latvijā, ir jāspēj orientēties fragmentētā tiesību normu sistēmā un jāizvērtē nepieciešamība izstrādāt atsevišķu Latvijas regulējumam atbilstošu sankciju riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmu.

Tiesiskais pamats sankciju riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas izveidošanai

Sankciju likuma 2. panta otrā daļa nosaka, ka Sankciju likums attiecas uz visām personām un tām ir pienākums ievērot un izpildīt starptautiskās un nacionālās sankcijas. Iepriekš norma paredzēja, ka Sankciju likums attiecas uz visām fiziskajām un juridiskajām personām. Likumprojekta "Grozījumi Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā" (turpmāk – Likumprojekts) anotācijas1 II sadaļas 1. punktā noteikts, ka "Likumprojekts ietekmēs visu personu tiesības un pienākumus. Likumprojekts expressis verbis norāda, ka visas personas Latvijas teritorijā ir uzskatāmas par likuma subjektiem, tādēļ tiem jāpakļaujas noteiktajam regulējumam". Likumprojekta anotācijas I sadaļas 2. punktā savukārt norādīts, ka ar Likumprojektu tiek precizēts subjektu loks, "uzsverot, ka valstij saistošās sankcijas ir jāievēro visām personām Latvijā, uzliekot likuma subjektiem pienākumu ievērot un izpildīt sankciju režīmus.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Rasols
14. Janvāris 2020 / 10:12
7
ATBILDĒT
Dīvains sakompilējums un atstāsts, kur dominē gramatiski (pašsaprotami) secinājumi par personālsabiedrību kā tiesību subjektu un filiāli kā objektu.
Autors > Rasols
14. Janvāris 2020 / 18:23
0
ATBILDĒT
Paldies par Jūsu komentāru! Personālsabiedrības viedoklī ir pieminētas, citējot Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma grozījumu anotāciju. Viedoklī centos atspoguļot nevis secinājumus par personālsabiedrību kā tiesību subjektu un filiāli kā tiesību objektu, kā minēts Jūsu komentārā, bet gan analizēt Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma 13.1 panta un FKTK normatīvo noteikumu Nr. 13 piemērošanu personām, kas sniedz pakalpojumus Latvijas teritorijā, pamatojoties uz dibināšanas brīvību vai pakalpojumu sniegšanas brīvību.
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties