25. Februāris 2020 /NR. 8 (1118)
Informācija
Saīsinātais spriedums Zolitūdes krimināllietā
4

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 2020. gada 18. februārī nolasīja saīsināto spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, būvinženieriem Ivaram Sergetam piespriežot sešu gadu cietumsodu, kā arī uz pieciem gadiem aizliedzot ieņemt savu amatu, atstājot spēkā arī viņam piemērotos drošības līdzekļus, savukārt pārējos krimināllietā apsūdzētos attaisnojot. Vienlaikus ar spriedumu tiesa pieņēmusi arī divus blakuslēmumus: vienu – par to, ka prokurori nepienācīgi pildījuši savus pienākumus, veicot uzraudzību pirmstiesas izmeklēšanā, kā arī uzturot valsts apsūdzību tiesā, otru – ar aicinājumu prokuratūrai lemt par kriminālprocesa uzsākšanu pret sabrukušās ēkas kopņu ražotāja, nu jau likvidētā SIA "Vikom Industries", bijušajām amatpersonām un darbiniekiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Kompensācija
25. Februāris 2020 / 15:28
0
ATBILDĒT
Piekŗitu šim apgalvojumam, jo valsts pārvaldē parastu dokumentu ražošanai ir ieviests 4 acu princips, bet būvējot sabiedriski nozīmīgu ēku joprojām pietiek ar viena eksperta atzinumu/kļūdu.

Vienlaikus nevajag aizmirst, ka kompensāciju var prasīt arī civilprocesuālā kārtībā, kur pierādīšanas slikesnis būs zemāks un atbildības apmeŗs lielāks. Tāpēc apstāklis, ka pat neviens nebūtu krimināli vainīgs nenozīmē, ka cietušie tiek pilnībā apdalīti. Nevajag arī rīkot linča tiesu un par katra darbinieka paviršību piemērot kriminālatbildību, ja tiešām nepastāv cēloņsakarība. Proti, provizoriski piekrītu tiesas mugurkaula esamībai.

"Gan no būvniecības procesa regulēšanas, gan cietušo aizsardzības perspektīvas raugoties, nebūtu pieļaujama situācija, ka vienas personas kļūda var radīt līdzīgas situācijas un sekas nākotnē un neviens, izņemot šo personu, netiek sodīts, kā arī cietušajiem jāsamierinās ar iespēju piedzīt tiem piespriesto kaitējuma kompensāciju no šīs fiziskās personas."
Saīsinātais spriedums
25. Februāris 2020 / 13:33
0
ATBILDĒT
Vai tiešām saīsina'tais spriedums ir uz 850 lpp.? Vai tā ir ņirgāšanās par tiesību sistēmu, KPL mazspēja un neefektivitāte vai ačgārna tiesu prakse? Vai tiešām citās valstīs arī kāds nodarbojas ar šādu marasmu? Lietas materiāli var būt kaut uz miljons lapām, bet tas taču nenozīmē, ka viss ir jāpārcitē spriedumā. Ir iespējas veidot atsauces un no vairākiem pierādījumiem izdarīt vienu secinājumu u.tml.
Senāts > Saīsinātais spriedums
27. Februāris 2020 / 17:08
0
ATBILDĒT
Diemžēl mums Augstākā tiesa ir ieviesusi praksi visu iekļaut spriedumā, lai viņiem nebūtu jālasa lietas materiāli.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties