16. Jūnijs 2020 /NR. 24/25 (1134/1135)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par bērna viedokli saskarsmes tiesību īstenošanā
Laila Henzele
Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas juridiskā padomniece 

Tiesībsarga birojā pēdējo divu gadu laikā pieaug saņemto iesniegumu un sniegto konsultāciju skaits lietās, kas skar bērna un šķirti dzīvojošu vecāku attiecības – aizgādības un saskarsmes tiesības. Situācijas un to risinājumi kļūst arvien sarežģītāki un rada daudz jautājumu, uz kuriem atbildes vēl jāmeklē.

Situācija, kādā nonāk bērns, ja vecāki ir pieņēmuši lēmumu vairs nedzīvot kopā, nespējot savas domstarpības risināt saudzīgi pret bērnu un arī pret otru vecāku, ir neapskaužama. Tā rada bērnam trauksmi par nezināmo un vainas apziņu. Turklāt vecāki, kārtojot savas attiecības, piemirst bērnam saprotamā veidā izstāstīt, ka vecāki vairs nebūs kopā un ka bērns tajā nav vainojams. Vecāki aizmirst pajautāt bērnam, kādas ir viņa domas par turpmāko tikšanos, kopā pavadīto laiku un saziņu ar otru vecāku, viņa iesaisti bērna turpmākajā dzīvē. Bērns kļūst par galveno ieroci vecāku cīņā.

Lietā tiek iesaistīta ne tikai tiesa un bāriņtiesa, bērns tiek vests pie dažādiem speciālistiem, lai pierādītu, ka bērna tikšanās ar otru vecāku atstāj negatīvas sekas bērna veselībai un attīstībai.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties