4. Augusts 2020 /NR. 31 (1141)
Skaidrojumi. Viedokļi
Nesamaksāto nodokļu legalizēšana
5
Dr. iur.
Jānis Baumanis
Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes asoc. prof. p.i. 

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana ir viens no kaitīgākajiem ekonomiskajiem noziegumiem. Eiropas Parlamenta rezolūcijas priekšlikumā par organizēto noziedzību, korupciju un nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu norādīts, ka "noziedzīgi iegūto naudas līdzekļu plūsmas, veicot naudas līdzekļu pārskaitījumus, var kaitēt finanšu sektora stabilitātei un reputācijai un apdraudēt Savienības iekšējo tirgu [..]; organizētās noziedzības ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Mārtiņš
13. Augusts 2020 / 13:24
0
ATBILDĒT
Paldies par rakstu!
Kā Jūs vērtētu situācijas, kurās iespējams pierādīt, ka nodoklis, kas bija jāmaksā valstij, jau pirms nodokļa samaksas termiņa jau ir nepamatoti pārskaitīts uz kāda cita kontu, vai naudas līdzekļi izņemti un skaidrā naudā veikti norēķini par patiesā uzņēmuma vadītāja privātiem pirkumiem, veikti norēķini par automašīnas iegādi u.c., slēpjot patieso saistību ar uzņēmumu. Faktiski jau KL 218.p.2.d. paredzētā noziedzīgā nodarījuma pabeigšanas moments ir iestājies ar brīdi, kad nauda ir atstājusi uzņēmumu un vēl PVN deklarācija nav iesniegta un pienākums maksāt nodokli nav iestājies. Vai šādā gadījumā būtu pareizi uzskatīt, ka noziedzīgs nodarījums jau ir pabeigts ar naudas ,,aizplūšanas" brīdi no uzņēmuma, ja objektīvās puses pazīmes liecina, ka uzņēmums nemaz noteiktajā termiņā nebija plānojis veikt nodokļu nomaksu un iestājoties termiņam to nemaz neveica?! Kā ir ar KL 218.p.2.d. pabeigšanas momentu, vai ir ,,akmenī kalts", ka tas tiek pabeigts tikai tad kad iestājās termiņš?! Jautājumi retoriski!
Igors Gerasimins
12. Augusts 2020 / 21:17
0
ATBILDĒT
Paldies, autoram Jānim Baumanim par interesanto rakstu.
Manā skatījumā ir laiks arī Latvijas krimināltiesību doktrīnā attīstīt jautājumu par [predikatīvā] noziedzīgā nodarījuma juridisko un faktisko pabeigtību.
Jānis Baumanis
7. Augusts 2020 / 12:19
0
ATBILDĒT
Jāatzīmē, ka teorētiski pastāv vēl viens situācijas, kurā tiek uzsāktas ar legalizēšanu saistītās darbības, pirms predikatīvā nodarījuma pebeigšanas (respektīvi, pirms pirmās predikatīvā nodarījuma "epizodes" pabeigšanas), novērtējums: maksājumus par fiktīviem darījumiem, ja objektīvo un subjektīvo pazīmju klāsts tam atbilst, var atzīt par nodarījumu, kas paredzēts KL 15.p.3.d. un 195.p. Tādējādi, pabeidzot predikatīvo nodarījumu, KL 195.p. paredzētais nodarījums pāriet pabeigta nodarījuma stadijā.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Krimināllikums
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties