Sākot ar 1. oktobri, Saeima atgriezās pie attālināta darba formāta platformā e-Saeima – kā tas iepriekš jau notika šī gada vasaras sākumā. Par to 28. septembrī lēma Saeimas prezidijs un pamatoja šo lēmumu ar aktuālo epidemioloģisko situāciju. Tāpat kā līdz šim, Saeimas sēdes norit atklāti, un ikvienam ir iespēja sekot līdzi parlamenta darbam Saeimas mājaslapā, kā arī sociālā tīkla Facebook kontā. Tāpat tiek saglabāta arī iespēja plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem intervēt Saeimas deputātus, kaut arī žurnālistu klātbūtne tiek pieļauta tikai Saeimas nama Lielajā vestibilā, kā arī Saeimas Apmeklētāju un informācijas centra telpās. Drošības pēc tiek arī ieteikts Saeimas telpās brīvprātīgi lietot sejas maskas vai aizsegus.
Izvērsti argumentētu lēmumu par Saeimas attālinātā darba konstitucionalitāti Saeimas prezidijs pieņēma šī gada 10. jūnijā. Tad arī notika publiska Latvijas konstitucionālo tiesību lietpratēju domu apmaiņa par to, vai šāds parlamenta darba organizācijas formāts ir likumīgs,1 turklāt valsts konstitucionālo orgānu pārstāvju apspriedē 23. martā bija pieņemts paziņojums par valsts darbības pamatprincipiem ārkārtējā situācijā, kurā cita starpā tika atbalstīts Saeimas attālinātais darbs.2
Tomēr tāpat kā pirmajā reizē, kad parlaments pārgāja uz attālinātu darbu, arī šoreiz šo lēmumu kritizēja daži deputāti.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.