15. Decembris 2020 /NR. 50 (1160)
Skaidrojumi. Viedokļi
Ierobežojums iepazīties ar lietas materiāliem administratīvajā tiesā
1
Mg. iur.
Miķelis Zumbergs
Senāta Administratīvo lietu departamenta senatora palīgs 

Rakstā analizēta Administratīvā procesa likuma1 (turpmāk – APL) 145. panta ceturtās daļas piemērošana praksē. Saskaņā ar šo normu, lai neizpaustu personu privātās dzīves apstākļus, kā arī lai aizsargātu valsts, profesionālo, komerciālo, izmeklēšanas vai adopcijas noslēpumu, tiesa pēc savas iniciatīvas vai administratīvā procesa dalībnieka lūguma var pieņemt motivētu lēmumu, ar kuru nosaka ierobežojumu pieteicējam vai atbildētājam iepazīties ar lietas materiālu attiecīgo daļu. Ja tiesa lēmumā noteic, ka minētais ierobežojums iepazīties ar lietas materiāliem ir spēkā arī pēc galīgā tiesas nolēmuma spēkā stāšanās, pieteicējam vai atbildētājam ir tādas pašas tiesības iepazīties ar lietas materiāliem, kādas likums nosaka ikvienai citai personai.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
noskrien
16. Decembris 2020 / 16:14
0
ATBILDĒT
Administratīvo tiesu praksē esmu novērojis, ka ierobežojumi tiek piemēroti ļoti ārkārtīgi retos gadījumos. Un pēc būtības caur tiesu var piekļūt tādiem procesa materiāliem, kur trešā persona nav procesa dalībniekes, piemēram, iesniedzot sūdzību par AA piespiedu izpildi. Ar šādu sūdzību ikviena trešā persona pēkšņi kļūst par sūdzības lietas dalībnieku, bet tiesa iestādei liek pievienot visus lietas materiālus un veiktās darbības. Līdz ar to jebkura persona var piekļūt arī sensitīvai informācijai, piemēram, par AA adresāta materiālo stāvokli, veselības stāvokli utt. Arī, ja iestāde lūdz piemērot ierobežojumus, tiesa tos noraida, nerunājot nemaz par to, ka varētu pati proaktīvi piemērot ierobežojumu.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties