5. Janvāris 2021 /NR. 1 (1163)
Akadēmiskā dzīve
Jauni doktori tiesību zinātnē

2020. gada nogalē aizstāvēti trīs promocijas darbi tiesību zinātnē. 4. decembrī Lolita Buka aizstāvējusi promocijas darbu "Tiesību tikt aizmirstam interneta meklētājprogrammās mijiedarbība ar izteiksmes brīvību", bet Nērika Lizinska promocijas darbu "Valsts kā starptautiska šķīrējtiesas līguma puse". Savukārt 14. decembrī Aleksandrs Potaičuks aizstāvējis promocijas darbu "Pārrobežu administratīvais akts Latvijā un Eiropas Savienībā".

Tiesību tikt aizmirstam interneta meklētājprogrammās mijiedarbība ar izteiksmes brīvību

Lolita Buka

Foto: Aiga Dambe

Lolitas Bukas promocijas darbs "Tiesību tikt aizmirstam interneta meklētājprogrammās mijiedarbība ar izteiksmes brīvību" izstrādāts Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētā profesora Dr. iur. Artūra Kuča zinātniskā vadībā.

Promocijas darbs ir veltīts tiesību tikt aizmirstam interneta meklētājprogrammās mijiedarbībai ar izteiksmes brīvību, īpašu uzmanību pievēršot samērīguma izvērtēšanas problemātikai. Tiesības tikt aizmirstam interneta meklētājprogrammās ir jauns tiesību koncepts, un tiesību doktrīnā tas ir maz pētīts. Tas ir būtisks pētījums gan tiesību tikt aizmirstam tvēruma izpratnes veidošanai, gan izteiksmes brīvības un tiesību uz privāto dzīvi mijiedarbības interneta vidē noskaidrošanai. Darbs ir inovatīvs, jo sniedz vispusīgus kritērijus, kas būtu jāņem vērā, samērojot tiesības tikt aizmirstam interneta meklētājprogrammās un izteiksmes brīvību.

Darbā ir pētīts tiesību tikt aizmirstam tiesiskais pamats, EST argumentācija, attiecinot šīs tiesības uz interneta meklētājprogrammām, noskaidrojot tiesību tikt aizmirstam interneta meklētājprogrammās jēdzienu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties