9. Marts 2021 /NR. 10 (1172)
Skaidrojumi. Viedokļi
Par zvērinātu advokātu biroju reģistrāciju
2

Jau ilgāku laiku notiek diskusijas par zvērinātu advokātu biroja tiesisko statusu un tā vietu nodokļu maksātāju sistēmā, kas ir izraisījis ne mazumu nodokļu strīdu ar ilgām tiesvedībām.

18. februārī Saeima pieņēma likumu "Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā" (turpmāk – likums), kurā kā viens no būtiskākajiem jautājumiem nodokļu jomā ir noteikts zvērinātu advokātu biroja tiesiskais statuss. Turpmāk zvērinātu advokātu birojiem paredzēts noteikt komersanta statusu un tos veidot kā personālsabiedrības vai sabiedrības ar ierobežotu atbildību.

Nodokļu jomā šis ir būtisks pavērsiens brīvo profesiju tiesiskajā regulējumā, jo brīvo profesiju pārstāvjiem, kas ir arī advokāti, tiek nošķirta profesionālā darbība no saimnieciskās darbības, kura arī rada nodokļu saistības. Šāds regulējums atvieglos zvērinātiem advokātiem, kas ir valsts amatpersonas, valsts amatpersonu deklarāciju aizpildīšanas kārtību, jo būs nošķirti zvērināta advokāta saimnieciskās darbības ieņēmumi, kas tiks uzskaitīti zvērinātu advokātu biroja grāmatvedības uzskaitē, no zvērināta advokāta kā valsts amatpersonas ienākumiem, kurus veidos arī no zvērinātu advokātu biroja saņemtie ienākumi.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Rolands Neilands
13. Marts 2021 / 13:25
0
ATBILDĒT
Kļūdaina informācija rakstā: "Šāds regulējums atvieglos zvērinātiem advokātiem, kas ir valsts amatpersonas, valsts amatpersonu deklarāciju aizpildīšanas kārtību, jo būs nošķirti zvērināta advokāta saimnieciskās darbības ieņēmumi, kas tiks uzskaitīti zvērinātu advokātu biroja grāmatvedības uzskaitē, no zvērināta advokāta kā valsts amatpersonas ienākumiem, kurus veidos arī no zvērinātu advokātu biroja saņemtie ienākumi."
Zvērināti advokāti nav valsts amatpersonas. Izņēmums ir tikai advokāti, kuri vienlaicīgi ir arī maksātnespējas procesu administratori.
Neredzu kļūdu > Rolands Neilands
15. Marts 2021 / 21:12
0
ATBILDĒT
Nevaru piekrist - ja lasa gramatiski, tā arī ir, proti, zvērinātiem advokātiem, kas (kuri) ir valsts amatpersonas". Te jau arī ir runa par tiem zvērinātiem advokātiem, kuri pēc Jūsu paša paustā ir: "Izņēmums ir tikai advokāti, kuri vienlaicīgi ir arī maksātnespējas procesu administratori."
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties