Šī raksta mērķis ir aktualizēt ar administratīvi teritoriālās reformas (turpmāk – ATR) īstenošanu saistītus aspektus, proti, izzināt pašvaldības institucionālās uzbūves nozīmi tās darbībā, noskaidrot atšķirības Latvijas pašvaldību struktūrā, izprast problēmas jaunizveidojamo pašvaldību struktūras izstrādē un izdarīt secinājumus par labu pašvaldības pārvaldes modeli mūsu valstī.
Ar 2021. gada 1. jūliju sākušas darboties ATR rezultātā izveidoto jauno pašvaldību domes un līdzšinējās 119 pašvaldības reformētas, izveidojot 421 jaunas. Viens no apvienoto pašvaldību uzdevumiem ir izveidot efektīvu jaunās pašvaldības "konstrukciju", lai patiesi varētu nodrošināt ATR plānotāju izvirzītos uzdevumus un sasniegt cerētos ieguvumus – jaudīgākus attīstības centrus un kvalitatīvākus, pieejamākus, kā arī ērtākus pakalpojumus attiecīgās pašvaldības teritorijas iedzīvotājiem.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.