13. Jūlijs 2021 /NR. 28 (1190)
Juridiskā literatūra
"Konstitucionālās tiesības": trešais sējums
Grāmatas autori - Edgars Pastars un Jānis Pleps
Foto: Reinis Inkēns

2004. gadā Latvijas juristus pārsteidza, pat šokēja trīs studentu – Jāņa Plepa, Edgara Pastara un Ilzes Plakanes – uzdrīkstēšanās uzrakstīt "Konstitucionālās tiesības" – fundamentālu darbu, kas tūlīt pat kļuva par mācību līdzekli tieslietu studijās un arī dižpārdokli. 2014. gadā iznāca šīs grāmatas "papildināts un pārstrādāts izdevums", savukārt 2021. gadā izdotās "Konstitucionālās tiesības" ir "trešais izdevums ar Daiņa Īvāna priekšvārdu", un paši autori, kuru vārdi šobrīd nekādus komentārus vairs neprasa, ievadā raksta, ka raugās uz jauno grāmatu kā "Konstitucionālo tiesību" trešo daļu, nevis darbu, kas grāmatplauktā aizvietos pirmo un otro izdevumu.

Šādam skatījumam var piekrist un ieteikt jaunās "Konstitucionālās tiesības" ikvienam interesentam, tostarp arī tiem, kam pirmie divi izdevumi jau pieder. Jo aizvadītajos gados ir attīstījušies ne tikai pašu grāmatas autoru priekšstati, bet mainījusies ir arī sabiedrības (un ne tikai Latvijā) izpratne par šo tiesību nozari, kas, izmantojot ievadā doto definīciju, ir "mācība par sabiedrības vērtībām", no kuras Rietumu demokrātijā izriet ne vien varas organizācijas tehniskais mehānisms, bet paši valsts, sabiedrības un personas attiecību pamatprincipi. Mainījušies kopš 2004. gada, protams, ir arī paši autori – no karstgalvīgiem entuziastiem kļūstot par nobriedušiem savas nozares klasiķiem, kam konstitucionālās tiesības acīmredzami ir pastāvīga dzīves kaislība, nevis pārejošs jaunības dienu piedzīvojums.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties