31. Augusts 2021 /NR. 35 (1197)
Skaidrojumi. Viedokļi
Vienošanās par konkurences ierobežojumiem pēc tiesisko attiecību beigām ar uzņēmumu valdes locekļiem
Mg. iur.
Stella Kaprāne
ZAB "BDO Law" juriste 

Būtisks aspekts uzņēmumu darbībā par savas informācijas aizsardzību ir uzņēmumu savstarpējās konkurences jautājums un komercnoslēpuma aizsardzība, jo no tā aizsardzības ir atkarīga komersanta uzņēmuma vērtība un tā attīstības iespējas arī pēc valdes locekļa pilnvaru izbeigšanās. Komercnoslēpuma aizsardzības klauzulu var ietvert arī darba līgumā ar valdes locekli, lai gan vienlaikus valdes locekļa pienākums savu pilnvaru laikā neizpaust komersanta uzņēmuma komercnoslēpumu izriet no valdes locekļa pienākuma vadīt sabiedrību kā rūpīgam saimniekam.

Komerclikuma 301. pants noteic, ka valde vada un pārstāv sabiedrību, atbild par tās komercdarbību, pārvalda sabiedrības mantu un rīkojas ar tās līdzekļiem atbilstoši likumiem, statūtiem un akcionāru sapulces lēmumiem.4 Tādējādi uzņēmumam ir ļoti svarīgi pasargāt savu komercdarbību un tās ietvaros gūto informāciju, tostarp arī par klientiem, arī pēc savu valdes locekļu amata pilnvaru beigām.

Tomēr Komerclikuma regulējums nesatur informāciju par to, kāda termiņa konkurences ierobežojumu pieļaujams noteikt valdes loceklim pēc tā pilnvaru izbeigšanās, 171. pantā vien norādot, ka ir aizliegts bez padomes vai dalībnieku sapulces piekrišanas būt par komplementāru personālsabiedrībā vai dalībnieku ar papildu atbildību, vai slēgt darījumus sabiedrības komercdarbības jomā vai būt par citas sabiedrības valdes locekli sabiedrības komercdarbības jomā, ierobežojumus attiecinot tikai uz pilnvaru ieņemšanas laiku un paredzot zaudējumu atlīdzību minēto pārkāpumu gadījumā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties