14. Septembris 2021 /NR. 37 (1199)
Viedoklis
Apsūdzētā liecināšanas brīdis tiesā
1
Dr. iur. cand.
Egons Rusanovs
Zvērināts advokāts 
Bc. iur.
Maria Zvonareva
 

Autori vēlas rosināt diskusiju par pierādījumu pārbaudes kārtības grozīšanas iespējām, uz ko jo īpaši ir pamudinājušas gan konstatētās likumdevēja nekonsekvences, veicot grozījumus Kriminālprocesa likumā (turpmāk – KPL), gan arī tajā ietverto tiesību normu piemērošanas problēmas.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jānis Baumanis
17. Septembris 2021 / 08:23
0
ATBILDĒT
Rakstā izteiktais priekšlikums paredzēt iespēju apsūdzēto pratināt uzreiz pēc cietušā, vai pat pirms cietušā ir atbalstams. Šāda situācija nenoliedzami paatrinātu iztiesāšanu, jo visiem būtu saproptams strīda priekšmets. Tas panākams, iekļaujot KPL 503.panta saturu KPL 500.pantā. Diskutabls ir jautājums par iespējām vēl pirms tiesas depatēm ļaut debatēt. Šādas kārtības izveidei vajadzētu radikāli grozīt iztiesāšanas tiesisko regulējumu. Lai gan pirmsšķietami arī šāda pieeja varētu būt atbalstāma, ja tā notiktu pakāpeniski. Piemēram, saglabājot esošo kārtību, paredzēt tiesības pēc personas nopratināšanas uz vienu repliku ar ļoti striktu laika ierobežojumu.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties